Show Jana Krause: finalistka Miss Slovensko i zakladatelé festivalu virtuální reality

Herec Petr Štěpánek, finalistka soutěže Miss Slovensko Dominika Dávidová a Martin Kotek a Karel Hulec, zakladatelé festivalu virtuální reality, se představí v Show Jana Krause dnes večer od 21.35 na Primě.

Osobnosti v Show Jana Krause. Zdroj: SJK / YouTube

Osobnosti v Show Jana Krause. Zdroj: SJK / YouTube

Petr Štěpánek – herec, který má na svém kontě velké množství filmových a divadelních postav. Na filmovém plátně jsme jej poprvé ve výraznější roli mohli vidět v roce 1967 ve Vláčilově historické baladě Údolí včel. Více hereckých příležitostí však Štěpánkovi nabídla televize. Podílel se asi na dvou stovkách inscenací a pohádek, proslul hlavně jako představitel krásných a romantických princů – Jiřík z pohádky Zlatovláska (1973) anebo rytíř Des Grieux z televizního zpracování slavné básnické hry Manon Lescaut (1970). On se však nerad ohlíží zpátky.

Furt jedu dopředu,“ zdůrazňuje herec, jenž v současnosti působí nejen v populárních televizních seriálech, ale také na několika pražských scénách, které mu dle jeho slov nabízejí krásnou práci.

Dominika Dávidová – finalistka soutěže Miss Slovensko zaujala mezi ostatními soutěžícími na první pohled. Nejen svým půvabem, ale především svými plus size křivkami. Na Slovensku způsobila atraktivní Dominika hotové šílenství. Momentálně se tam totiž o ničem jiném nemluví než právě o kypré krásce z Miss. Finalistka s číslem 4 se na mole pohybovala se samozřejmostí a hrdostí navzdory tomu, že kolem ní bylo jedenáct extrémně hubených soupeřek.

Čím Dominika podle svého názoru zaujala porotu při prvním castingu? „Asi mou povahou a charakterem,“ myslí si. Porota ji poznala trochu blíže už vloni, kdy se Dominika poprvé přihlásila do soutěže, ale skončila „jen“ na pozici náhradnice. Letos dostala šanci bojovat už přímo o korunku krásy.

Martin Kotek a Karel Hulec – Martin je zakladatelem a ředitelem největšího festivalu virtuální a rozšířené reality ve střední Evropě, Czech VR Fest. Sám virtuální realitu využívá v běžném životě. Ostatně i schůzky organizačního týmu festivalu probíhají – stylově – ve virtuální realitě.

Scházíme se v prostoru, kde se Czech VR Fest odehraje. Všichni jsme na jednom místě, ale zároveň ve své kanceláři nebo doma,“ vysvětluje Martin jedno z mnoha využití virtuální reality v praxi. Karel Hulec je jeden z pionýrů VR v České republice, vyvíjí operační systém Neos pro sdílenou virtuální realitu – tzv. metaverse, ve kterém si lidé mohou vytvářet vlastní virtuální světy.

Na své projekty získala Karlova firma i investici ze Sillicon Valley. „Investory jsme zaujali hmatatelnou snahou. Třída studentů vybavená consumer VR headsety bylo do jisté míry světové prvenství,“ říká Karel.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 17. května ve 21.35 na Primě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .