Šestá Futurama se blíží. Bude i na Primě Cool?

futurama_coolVIDEO UVNITŘ – Už jen týden zbývá do 24. června, tedy do doby, kdy na obrazovkách kabelové stanice Comedy Central uzří diváci první díl z premiérové šesté řady animovaného seriálu Matta Groeninga Futurama. Ač první seriál z pera Groeninga – Simpsonovi – se dočkal více jak dvaceti řad, Futurama má svůj osud poměrně ztížený a domovská stanice Fox odmítla natočit další díly a to i přes diváckou popularitu.

Na stanici Comedy Central by se mohlo vysílat až 26 nových epizod populárního seriálu Futurama. Čas vysílání byl stanoven na 22:00. Prvních devadesát sekund z první epizody už stanice umístila na svůj web. Nabízí se ovšem otázka, zda se dalších dílů tohoto fenoménu dočkáme také u nás v České republice. Diváci u nás dlouhá léta tento seriál nemohli vidět (pouze v případě stažení z internetu). Jako vůbec první na seriál vsadila Prima Cool, stal se vlajkovou lodí této stanice, vysílán byl navíc v náročném čase v 19:00 sedmkrát týdně, přesto si u diváků oblibu našel a nové stanici generoval velmi dobrá čísla.

K TÉMATU: Futurama vstává z popela – budou další díly

futurama_ilustrace1

Futurama na Primě Cool – poprvé v ČR

Fanoušci se ovšem zpočátku báli toho, jak se Prima zhostí hlavního úkolu – nadabování postav. I přes možné výhrady se tohoto úkolu zhostila se ctí, zdařilý dabing mají na svědomí herci Jan Dolanský (Filip J. Fry), Martin Stránský (robot Bender), Andrea Elsnerová (Turanga Leela), Tomáš Jurička (Jamajčan Hermese Condrad), Bohdan Tůma (krab dr.Zoidberg) a Jitka Moučková (Amy Wongová).

Jan Dolanský se tedy postaral o roli poslíčka Filipa J. Frye. Tento herec se dokonce stal i staničním hlasem celé Primy pro mladé muže (rozumějte Prima Cool). Zajímavé obsazení bylo také v roli robota Bendera, jemuž svůj hlas propůjčil Martin Stránský. V poslední době velmi vytížený dabér je patrně nejznámější díky dabingu Dr. Gregoryho House, který vysílá konkurenční televize Nova. Prima Cool vsadila i na některé osvědčené hlasy ze seriálu Simpsonovi – Dalimil Klapka se zaskvěl v roli senilní doktora Farnsworthe (v Simpsonech děda Abe Simpson), Bohdan Tůma pak v roli šíleného doktora Zoidberga (Simpsonovi – šerif Wiggum).

PSALI JSME: Druhá repríza Futuramy funguje, brzy nastoupí Simsonovi

Oficiální trailer k 6. řadě seriálu Futurama

Na Primu Cool putují celovečerní filmy!

Minulý týden se objevovaly spekulace o tom, že Prima Cool nasazuje na podzim premiérovou šestou řadu seriálu Futurama. Tak úplně pravda to není. Oficiální vysílání premiérové řady je teprve nyní naplánováno v USA, s tímto dílem operuje společnost FOX a zatím se neví, kdy uvolní vysílací práva do dalších zemí, nějaký čas potrvá i výroba dabingu. Zatím tedy nasazen nebude, což však neznamená, že se na Primě Cool neobjeví.

Jako vůbec první se nyní dozvíte jinou potěšující zprávu. Televize Prima Cool totiž zakoupila čtyři celovečerní filmy Futurama. O toto dílo si diváci píši skutečně ve velkých počtech, a tak stanice četným přání vychází vstříc. Prima obdržela od distributora filmy Futuramy ve formě seriálu, každý ze čtyř filmů bude rozdělen na čtyři části a diváci tak budou moci zhlédnout šestnáct dílů. Prima Cool toto dílo tedy odvysílá přesně tak, jak byl původně určen pro televizní obrazovky, stejně jej odvysílal i kanál Comedy Central.

futurama_ilustrace2Futurama na Comedy Central, zdroj: http://www.comedycentral.com/shows/futurama/index.jhtml

Datum a čas vysílání není stanoven. Lze předpokládat, že Prima Cool bude chtít maximálně využít potenciál tohoto díla a na obrazovky se dostane v hlavním vysílacím čase, uvažovat lze například o zařazení do bloku „Cool Comedy Hour 21-22„, v němž aktuálně vysílá nejoblíbenější sitcomy. Seriál bude vysílán ve širokoúhlém obrazu 16:9.

PSALI JSME: Prima Cool upravila grafiku na formát 16:9

Všechny filmy pak byly vydány v zahraničí i na DVD. Filmy nesou název Bender’s Big Score, The Beast with a Billion Backs (parodie zejména na Piráty z Karibiku), Bender’s Game (četné parodické odkazy na Pána prstenu rámují známou deskovou hru Dungeons & Dragons) a konečně Into the Wild Green Yonder.

Futurama na Primě Cool, oficiální trailer 1. dubna 2009

Premiérové léto a nabitý podzim na Primě Cool

Podzim bude na Primě Cool nabitý, pokračuje dvojitá dávka seriálu Simpsonovi. Do konce roku Prima Cool odvysílá také premiérovou 21. řadu tohoto populárního animovaného seriálu vyprávějící o žluté rodince. Čekat lze další premiérové řady populárních seriálů, například Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother).

K TÉMATU: HIMYM přichází na Cool, vrátí se i Futurama

Překvapivě však bude premiérami nabité i léto! Prima Cool připravuje zejména několik premiérových živých reality-show. Faktor strachu nahradí v létě premiéry Ninja Faktor (originál Ninja Warriors) – jedná se o sportovní show plnou překážkových dráh, nebezpečí a zábavy. Úterý nabídne Trucky na ledě (řidiči tahačů s plným nákladem přejíždí po zamrzlých jezerech) či čtvrteční Mistři demolice (dvě družstva se snaží postavit co nejpevnější stavbu, druhému týmu tu jeho srovnat se zemí). Čeká vás toho ale i mnohem více, další informace přineseme příští týden.

K TÉMATU: Prima Cool uvede i další řady HIMYM

Trailer k filmu: Bender’s Game

Autor článku:

Komentáře (9)

  1. Maxx

   A proč by tohle nikdo nesledoval, když to sleduje celý svět? Prima COOL je jednoznačně nejlepší televize nejen u nás, ale i v širokém okolí. A u mladých je nejoblíbenější, protože prostě nabízí nejlepší zahraniční seriály na světě. A pokud někdo nabízí to nejlepší, tak je to i sledované, to je logické.

  2. Barka

   Ono nejde ani tak o sledování , ale vkus. Diváka , který chce kvalitu , uspokojí
   ČT 2. Je zbytečné rozebírat TV COOL. Stačí si přečíst nabídku. Je to jako u hudby.
   Ale tímto nikoho nepoučuji , jde o můj názor.

  3. Maxx

   Ano, jde o vkus, ale nevím co to tu povídáš o kvalitě. Diváka, který chce kvalitu, uspokojí ČT 2? Jsem vysokoškolák, hodně náročný člověk na televizní tvorbu, ale ČT2 kromě filmového klubu a sportu nesleduju vůbec. Neříkám, že nevysílají kvalitní pořady, ale pro mě jsou totálně nezajímavé. Já raději kvalitní hudbu, kvalitní reality show, kvalitní seriály a to pro mě nabízí COOL. Takže tu prosím tě nemel nesmysly, že ti co chtějí kvalitu, sledují ČT2. Já sleduji kvalitu jiného žánru na COOL. Kvalita na ČT2 mě nebaví, nudí a neuspokojuje. Takže rozlišuj termíny.

  4. Jose

   No, tak co jsem si tak všiml z náhodou odposlechnutého rozhovoru, tak COOL je spíše oblíbená televizní stanice našich uklízeček. Tak samozřejmě nikde není napsáno, že vysokoškolák nemůže mít vkus jako popelář nebo dlaždič, je to samozřejmě jeho věc a jeho právo. Faktem je, že COOL je zcela nejhorší česká televize a tak odporná sračka se obtížně hledá a jinde ve světě, tedy mám k dispozici tisíce televizních programů přes satelitní přijímač s anténou na motoru a takovéto prasečiny, jako hrabání se v červech a jiná tupá svinstva bych i tam vyhledával velice obtížně. Tuším, že podobné zvrhlosti a zhovadilosti, nazývané zábavou, vysílala pouze jedna britská televizní stanice a jinak nikdo. Osobně jsem na COOL ocenil pouze jediný slušnější film, jinak tam nic dalšího zajímavého, za dobu její existence, odvysíláno nebylo.

  5. Barka

   Když jsem končil gympl a viděl co lezlo na výšku , tak jsem nevěřil svým očím.
   Asi 90 procent vysokoškoláků by mělo okamžitě letět k lopatě. No a tvůj vkus v
   podobě reality show netřeba komentovat.

  6. Maxx

   Jestli nedokážeš uznat vkus jiných lidí a odsuzuješ je podle toho, jaký žánr v televizi sledují, tak si akorát ukázal svoji ubohost. Já se radši budu u televize bavit u kvalitních reality show, ty si sleduj bezduché diskuze s papundeklovými kulisami za 5,50 na ČT2.

  7. Maxx

   Jose: Asi mluvíš o reality show Faktor strachu. Ta se vysílala přibližně v 50 zemích světa. Tak tu nepovídej prosím tě něco o tom, že to vysílala jedna britská televize a Cool. Nevím co se tu komu snažíš co nakukat, ale asi víš moc dobře z diskuzí na internetu a fanouškovských webů, že Cool nesledují uklizečky, ale hlavně mladí lidé, pro které je určena. A s úspěchem, je to asi v kritickém Česku nejlépe hodnocená televize. Takže tvoje povídačky o uklizečkách si nech, protože jim nevěříš ani ty sám ;-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .