Šéf TV Barrandov bude řídit i televizi Metropol

robert_kvapilNovým generálním ředitelem pražské televize Metropol se stal Robert Kvapil, který řídí i konkurenční TV Barrandov z portfolia mediálního magnáta Jaromíra Soukupa. V oficiální tiskové zprávě se uvádí, že Kvapil bude „krizovým ředitelem“ části společnosti, která provozuje etablovanou pražskou televizi.

Přichází krizový manažer

Televize Metropol stejně jako její sesterská stanice Pětka, najela od prvního února na nekonečnou smyčku reprízových pořadů a úplně přestala vyrábět vlastní tvorbu. Metropol tak doplácí nejen na problémy televize Pětka, s níž ji pojil stejný majitel, ale především na obstavení účtů svého investora, který tak nemůže posílat do těchto firem další peníze. I proto už potenciální zájemci pracují na převzetí obou stanic tak aby nemuselo dojít k úplnému ukončení vysílání.

Robert Kvapil je generálním ředitelem televize Barrandov, kterou nedávno koupil mediální magnát Jaromír Soukup. S největší pravděpodobností to znamená, že právě Soukup se stane novým kupcem TV Metropol a začlení ji do svého portfolia právě vedle Barrandova.

metropol

Metropol se zřejmě zařadí k Barrandovu, otazník nad Pětkou

Budoucnost zábavní televize Pětka, která je na trhu pouze tři měsíce, nicméně stále zůstává nejasná. Jejím novým vlastníkem by se mohl stát František Savov, majitel vydavatelství Mladá fronta, které vydává například ekonomický deník E15 a řadu tištěných titulů – nemá ale nic společného s vydavatelem deníku Mladá fronta Dnes nebo Lidových novin. Pokud by se tato informace potvrdila, pronikl by Savov i na televizní trh a mohl by se stát dalším významným hráčem na poli terestrické televize.

petka-plakat-izer-hrubesova

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .