Šéf CME Adrian Sarbu rezignoval na funkci generálního ředitele i prezidenta

adrian-sarbu-167-2Dlouholetý ředitel mateřské společnosti televize Nova, skupiny CME rezignoval. Rumunský manager Adrian Sarbu nedávno podepsal novou smlouvu, která mu měla zajistit setrvání ve skupině až do roku 2016. Ve středu ale překvapivě ohlásil svůj odchod a z firmy zřejmě odejde ke konci roku 2013.

Nový ředitel vzejde z komise ředitelů, kterou CME ustanovila a povede ji Duco Sickinghe. Sarbu byl ve společnosti CME od roku 1995, kvůli předání funkcí zůstane zaměstnancem do 1. ledna 2014. „Jsem pyšný, že jsem byl téměř 20 let součástí CME a dokázal jsem ji dovést k úspěchu v tomto velmi náročném období. Je to skvělá firma s talentovanými lidmi. Jsem si jistý, že má dobré vyhlídky pro budoucnost. Svoji misi v CME jsem splnil,“ uvedl Adrian Sarbu v dnešním prohlášení.

Akcie CME dnes po vydání tiskové zprávy prudce posílily, místy až o 12 procent.

Televize Nova ani Markíza odchod dlouholetého šéfa CME a dlouhodobě i faktického ředitele obou těchto stanic nekomentovaly. Očekává se, že po odchodu Adriana Sarbu se výrazně posílí postavení vedoucích představitelů v jednotlivých televizních společnostech, jež ovládá CME.

Adrian Sarbu několik let významně zasahoval do chodu české Novy, která byla až do letošního roku nejvýnosnějším podnikem CME.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,