Sbírka Primy Sestřičky sestřičkám vybrala 3 174 426 Kč

Skupina Prima v rámci sbírky Sestřičky sestřičkám vybrala za pomoci partnerů a veřejnosti více než 3 miliony korun. Tato iniciativa zároveň přinášela osvětu o dlouhotrvajícím problému – nedostatku sester. V rámci CNN Prima NEWS byly tomuto tématu věnovány více než čtyři desítky reportáží. Iniciativa Sestřičky sestřičkám se stala i vyvrcholením CSR aktivit za loňský rok, kterým se skupina Prima v současnosti věnuje pod hlavičkou projektu Prima SVĚT. Jedním z jeho hlavních zaměření byla pomoc v mimořádné situaci, způsobené covidem-19.

Sestricky sestrickam_1200x800px2_1
Zdroj: TV Prima

V listopadu minulého roku zahájila skupina Prima v rámci projektu Prima SVĚT za podpory herců ze seriálu Sestřičky, České asociace sester a Českého červeného kříže iniciativu Sestřičky sestřičkám. Jejím cílem bylo finančně podpořit sestry v nemocnicích s nejvyšším počtem pacientů, přiblížit veřejnosti jejich usilovnou práci, a především poděkovat za jejich náročné pracovní nasazení, díky kterému se daří poskytovat pacientům v nemocnicích tolik potřebnou péči. Do sbírky se zapojily tisíce dárců, kteří sestry v první linii podpořili příspěvkem na dárcovské platformě Znesnáze21 nebo pomocí DMS.

„Velký zájem o sbírku nás opravdu potěšil. Rádi bychom všem, kteří ji podpořili, poděkovali. Velmi si vážíme zapojení našich partnerů a veřejnosti, díky kterým jsme námi věnovaný milion korun navýšili na krásných 3 174 426 Kč. Částka nakonec bude rovným dílem rozdělena mezi sestry ze 30 nemocnic napříč všemi kraji, které byly nejvíce zasaženy druhou vlnou covidu-19. V průběhu trvání sbírky jsme také poskytli pravidelný mediální prostor nemocnicím a jejich zaměstnancům, kteří pomohli přiblížit dlouhotrvající problém nedostatku sester a alarmující čísla pacientů v přetížených nemocnicích díky čtyřem desítkám reportáží. Doufáme, že sbírka, a zejména vlna solidarity, kterou vyvolala, udělá sestrám radost,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Sestricky sestrickam_podekovani
Zdroj: TV Prima

Mezi partnery iniciativy patří Česká asociace sester a Český červený kříž, které celé iniciativě poskytly odborný pohled. Dárcovská platforma Znesnáze21 společně s Fórem dárců zajistily technický chod sbírky. Do řad významných dárců se zapojila i nadace Kde domov můj, Livesport s.r.o., PragoLab, SCANquilt, Adform a PROXY a.s. Iniciativu podpořily také nakladatelství IKAR a projekt Anděl mezi zdravotníky.

„Částka, kterou se podařilo vybrat, je samozřejmě hezká, co mě ale těší ještě víc, je množství lidí, kteří neváhali a v této době, kdy každý zvažuje investice do čehokoli, přispěli. Je to signál, že si veřejnost zdravotních sester skutečně váží. Pokud jsme tomu mohli jenom trochu přispět, jsem rád,“ sdělil Marek Němec, který stál u začátku sbírky Sestřičky sestřičkám. Ta totiž není jen o penězích, je především poděkováním a uvědoměním si, jak důležitá péče zdravotních sester je, obzvlášť v této nelehké době.

„Vzhledem k mimořádné situaci způsobené covidem-19 se skupina Prima zapojila do celé řady kampaní a aktivit. Na jaře jsme ve spolupráci s Českým červeným křížem spustili osvětovou kampaň, která veřejnosti radila, jak dodržovat hygienická opatření a jak se chránit před nakažením koronavirem za doprovodu oblíbených seriálových hrdinů seriálu Modrý kód. Vzhledem k mimořádné situaci jsme zdarma nabídli svůj mediální prostor krajům a okresům, které mohly prostřednictvím platformy HbbTV informovat své občany o aktuálním dění. Tato krizová sdělení pod hlavičkou projektu Modrý kód pomáhá se celkem zobrazila 2,9 milionu diváků,“ dodává Marek Singer.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .