Satelitní služba freeSAT ožívá, zařazuje slovenskou Dvojku a Sport1 v HD

Ilustrační foto - fotobanka Thinkstock

Ilustrační foto – fotobanka Thinkstock

Česká a slovenská nabídka satelitní placené televize freeSAT se rozšiřuje o další programy ve vysokém rozlišení. V posledních dnech byl zařazen do nabídky program Dvojka HD, příští týden se konečně objeví i Sport1 HD.

Zařazení zmíněné sportovní stanice avizovali zástupci platformy freeSAT už v minulosti, nakonec se to povedlo až těsně před koncem standardní sportovní sezony. Pro sportovní fanoušky je to nepochybně dobrá zpráva, jelikož vysoké rozlišení má největší význam právě u sportovních stanic. Sport1 HD se v nabídce freeSATu pro české a slovenské diváky objeví v úterý 19. dubna. Informoval o tom web Parabola.cz na základě vyjádření zástupců platformy.

Druhou novinkou, která potěší zejména slovenské diváky, je zařazení veřejnoprávní stanice Dvojka v HD rozlišení. Ta už v rámci freeSATu vysílá několik dní a je dostupná jak na slovenských, tak na českých kartách.Pokud máte vlastní přijímač, můžete ji naladit pomocí těchto parametrů: frekvence 12,054 GHz, polarizace H, symbol rate 30000, FEC 3/4.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .