S ČT edu se v dubnu vzdělávalo přes čtvrt milionu lidí

Nový vzdělávací web České televize ČT edu využívají nejvíce učitelé a žáci základních škol. Web je k dispozici od 1. dubna a jeho posláním je pomoci vzdělávat děti na dálku, když jsou nyní školy uzavřené. Za první měsíc fungování využilo krátká vzdělávací videa na ČT edu přes 270 tisíc lidí. Nejvíce uživatelé využívají učivo prvního a druhého stupně základních škol a předměty český jazyk, přírodověda, dějepis, fyzika a zeměpis.

Web ČT edu, který Česká televize spustila na začátku dubna v reakci na uzavření škol, dnes zahrnuje přes tři tisíce krátkých vzdělávacích videí, která z pořadů ČT vybírali zkušení pedagogové. Od začátku fungování zaznamenaly stránky ČT edu téměř 700 tisíc návštěv.

Po prvním měsíci fungování webu ČT edu je evidentní, že plní svůj hlavní cíl, pomáhá žákům, rodičům i učitelům se vzděláváním v konkrétních oblastech. Mezi uživateli, kteří si nejčastěji spustí video, tvoří například velkou skupinu návštěvníci ze stránek Google Classroom, e-mailů nebo webu Skolaonline, tedy žáci, kteří touto formou dostávají zadání od svých vyučujících. Je skvělé, že učitelé dokážou i v takto pro ně náročné době pracovat s novými zdroji a zapojit do distanční výuky právě videa. Jejich využití vede vedle posilování konkrétních vědomostí i k posílení schopnosti kriticky pracovat s informacemi a nelineárním textem,“ říká vedoucí projektu Alžběta Plívová.

Marie Terezie
Zdroj: Česká televize

Od svého spuštění se portál ČT edu dál postupně rozšiřuje a rozrostl se také o tematické kolekce videí a pracovních listů. Například k výročí konce druhé světové války nebo výročí narození Marie Terezie.

„Nápad využít tisíce videí a upravit je pro potřeby vzdělávání hodnotím jako velmi dobrý. A stejně pozitivně hodnotím, že videa prošli a zpracovali učitelé z praxe, kteří sami nejlépe ví, co a jak funguje ve výuce,“ hodnotí portál ředitel pražského Gymnázia Evolution Tomáš Mikeska a dodává: „Věřím, že bude ČT edu dále růst, budou přidávána další videa z bohatého archivu České televize a bude k dispozici pro školy i v pokoronavirové době.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .