Regionální multiplex skupiny GES v Praze už vysílá několik programových pozic

metropolPražská televize Metropol je prvním úlovkem nového regionálního DVB-T multiplexu na 46. kanále v Praze. Provozní společnost adminTV nicméně vysílá i další programové pozice, na nichž divákům neurčitě oznamuje, že v brzké době budou moci sledovat další programy.

K poslednímu září ukončila televize Metropol regionální vysílání v multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group a přenechala svou kapacitu nové celoplošné televizi Pětka, se kterou ji pojí stejný majitel. Metropol ale nepřechází do čtvrté sítě společnosti Digital Broadcasting Radima Pařízka a Vladimíra Železného, nýbrž do nového regionálního multiplexu, jež provozuje firma adminTV. Ta patří do skupiny GES, jediným vlastníkem je společnost GES Media Asset a jednatelem Luboš Jetmar.

Televize Metropol se v tomto multiplexu objevila ještě koncem září, nyní jde o jedinou možnost jak tuto stanic přijímat terestricky. Vysílá na 46. kanále v Praze. Pokud jste v minulosti přijímali na svém set-top-boxu například křesťanskou televizi Noe, v tom případě budete mít možnost i nadále sledovat TV Metropol. Sama televize Noe nicméně zvažuje, že se do pražského televizního éteru vrátí, pokud ji provozovatel nového multiplexu nabídne přijatelné cenové podmínky.

V rámci nového pražského multiplexu se objevilo několik programových pozic pod názvy „Nový program 1“ až „Nový program 4“. Na první z těchto pozic je vysílána textová informace o tom, že někdy v budoucnu se zde objeví nová televize.

metropolTelevize Metropol. Banner – RadioTV

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,