Radim Pařízek rozjede nový televizní multiplex v DVB-T

settopbox-logoNová síť Radima Pařízka označovaná jako Regionální síť 7 bude mít pokrytí přes 42 procent obyvatel. Pokryje zejména Prahu, Brno, České Budějovice, Olomouc, Pardubice a některá další města. Jde o nejlukrativnější z existujících multiplexů v regionech.

Novou síť bude provozovat společnost Progress Digital, kterou Radim Pařízek ovládá přes akciovku Rádio Čas. Informoval o tom server Digizone.cz, jemuž to potvrdil předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Petr Dvořák. Ostravský podnikatel tak bude mít k dispozici další zajímavou síť, a využije pro ni stanoviště velké části stávajících vysílačů.

Zatím není jasné, jaké programy budou v této síti vysílat. Radim Pařízek ale může nabídnout lukrativní pokrytí menším a novým televizím, zatímco kapacitu celoplošného multiplexu 4 může přenechat Nově. Ta je prakticky jediným velkým klientem tohoto multiplexu. Umístila zde programy Fanda, Smíchov a Telka a plánuje do této sítě umístit i další služby. Pokud by Radim Pařízek dokázal nabídnout menším klientům právě prostor v Regionální síti 7, mohla by mít Nova čtvrtý multiplex prakticky sama pro sebe.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .