Radim Pařízek a Vladimír Železný připravují televizi Regio, celoplošný program pro regiony

tvpohodaSpolečné vysílání regionálních televizí ve spojení s centrálním programem by mohla přinést nová televize Regio, kterou plánuje v rámci multiplexu 4 spustit ostravský podnikatel Radim Pařízek ve spolupráci s Vladimírem Železným. Půjde o podobný princip, na kterém do konce loňského roku fungovala televize Prima. Účast v projektu ale bude dobrovolná, nemělo by dojít k provázání vysílacích licencí.

Své záměry potvrdil Pařízek v minulém týdnu serveru Digizone.cz. Nová televize s názvem Regio by měla využívat rozšířené pokrytí multiplexu 4, který od letošního roku provozuje společnost Digital Broadcasting. Tu vlastní Pařízek společně s Vladimírem Železným, někdejším prvním mužem české mediální scény.

Televize Regio by fungovala na podobném principu jako kdysi Prima. Regionálním televizím by nabídla centrální program, do něhož by se tyto stanice připojovaly v určitých částech dne. Na rozdíl od Primy by ale nešlo o 15 minut nebo tři hodiny denně. Regiony by dostaly mnohem větší prostor a měly by možnost do nového projektu vstoupit i vlastnicky. Účast by tedy byla z obou stran dobrovolná a nedošlo by k nezvratnému provázání vysílacích licencí, tak jako tomu bylo u projektu celoplošného vysílání televize Prima.

Můžeme uspokojit všechny regionální televize v České republice. Nabízíme jim dvě možnosti: buď mohou vysílat v daném regionu samy, nebo se připojit do celoplošné programové sítě, kde by po většinu času vysílaly svůj regionální program a menší část dne by zde vysílal celoplošný program, pro který jsme si už registrovali název Regio. Regionům dokonce nabízíme možnost do tohoto programu vlastnicky vstoupit,“ řekl Pařízek serveru Digizone.cz.

tvpohodaLogo připravované televize Pohoda, která bude spolupracovat s televizí Regio.

Multiplex 4 představuje pro Pařízka zajímavou investici a velké plány. V červnu chce spustit nové vysílače ve 13 lokalitách a do konce října by chtěl mít pokryto přibližně 70 procent populace. Konečné pokrytí multiplexu 4 by se mělo přiblížit devadesáti procentům, čímž by Pařízek se Železným konkurovali třem zavedeným sítím České televize a Českých Radiokomunikací.

Další podrobnosti o novém projektu televize Regio zatím nejsou známy. Jisté je, že nová stanice by využila synergie s chystaným mládežnickým kanálem Pohoda, pro který Pařízkova společnost vlastnila kompenzační licenci. Vysílací licence je po liberalizaci televizního trhu a vypnutí analogového vysílání nároková, co v praxi znamená, že Radim Pařízek nemusí ve finále spustit pouze jeden terestrický kanál, ale může jich provozovat libovolný počet.

Radim Pařízek kromě televizního multiplexu 4 a chystaných projektů Pohoda a Regio vlastní síť rozhlasových stanic pod značkou Radio Čas a podílel se na budování sítě rádií Hey.

Autor článku:

Komentáře (3)

  1. Jan Nový

    Vstalo nám z popole rádio sázava , taky nedávno na webu zlatá praha , proti železného nově nic nemám rozhodně lepší než ta současná na satelitu 23.5 Astra 3 by mohlo potom být všechny regionální mutace této tv Kodovano ale zdarma

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .