Rada ČT zveřejnila 30 z 32 projektů

ceskatelevize_vstup

Své projekty až na dvě výjimky zveřejnili všichni kandidáti na post generálního ředitele České televize. Přinášíme náhledy dalších projektů ve stručné podobě.

Petr Bakus, generální ředitel komerční BTV v Brně, chce navyšovat počet hodin vyrobených pořadů ze současných 15 659. Programové a vysílací schéma má být podle něj přepracováno. Vyvíjet bude nové formáty, posílí regionální zprávy. Zpravodajství nemá být vymezeno jen negativním kontextem.

Jiří Franc, bývalý náměstek ministra vnitra, by po svém nástupu zavedl jednotné a silné programové centrum, novým trendem má být systematická spolupráce s veřejnoprávními televizemi ze zemí EU.

Michal Klíma, generální ředitel slovenského vydavatelství Spoločnosť 7 Plus, by rád jasně vyprofiloval všechny stávající kanály. Zaměření by ovšem neměnil. Důraz chce klást na pořady pro děti a mládež.

Vratislav Rakouš chce pondělí věnovat televizním inscenacím, který by měnil se Slovenskou televizí, regionální televize Ostrava a Brno měly prostor od úterý do čtvrtka, sobota a neděle nabídne pod jeho případným vedením více českých pohádek a příběhů. Zároveň chce požádat o licenci pro pořádání loterie MATES, místo v programu by měla soutěž večer.

Rostislav Senjuk, bývalý federální poslanec, by v první fázi svého působení zanalyzoval situaci. Prioritou je mimo jiné vyvážený trojúhelník „Znalosti + kultura + sport“.

Petr Soukup jde do boje s mottem „Kdo chce dělat omeletu, musí rozbít vejce“, domnívá se, že Události mají nedostatečnou kvalitu, jsou „zastaralé a bez koncepce“. „Citlivě“ by změnil moderátory. Domnívá se, že je nevyhnutelné upravit vztahy mezi ČT1 a ČT2.

Jan Vít, mimo jiné první programový ředitel TV Nova, chce zeštíhlit organizační strukturu. Ani jemu se nelíbí současný stav Událostí, spojil by program a výrobu v „decentralizovaných tvůrčích skupinách“.

PŘEČTĚTE SI:
Rada ČT zveřejnila již 22 kandidátské projekty potenciálních ředitelů České televize
Jiří Janeček končí, kandidáti už zveřejňují projekty

ČT1 zpravodajská, ČT4 na životní styl – projekty na ředitele ČT

Svolení k publikování svých projektů doposud písemně nedodali dva projekty Lukáše Glasera a Davida Holého. Pětici finalistů zvolí Rada ČT na svém zasedání zítra, ve středu 7. září.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .