První hokejový zápas Čechů na Olympiádě přilákal diváky

sochi-hockey-arena-651

Hned v prvním utkání na olympijském hokejovém turnaji v ruské Soči se představili čeští hokejisté. Za soupeře měli Švédy, což přirozeně přilákalo diváky k obrazovkám. Další soupeři ve skupině už tak atraktivní nebudou.

Čeští hokejisté hned v úvodní den hokejového turnaje změřili síly se Švédy a byl to pro ně první a zároveň nejtěžší zápas v základní skupině. Švédsko je totiž prakticky jediným soupeřem české reprezentace z tzv. silné světové šestky, kam mimo naši reprezentaci patří Kanada, USA, Rusko, Finsko a právě Švédsko. Není divu, že zájem diváků o úvodní přenos byl enormní a překonal hranici 1,5 milionu diváků.

Pokud by se zápas hrál v televizně atraktivnějším čase po 20. hodině, byla by jeho sledovanost patrně vyšší. Vzhledem k tomu, že šlo o utkání se začátkem v 18:00, tak jde o velmi dobrý výkon z hlediska hodnot sledovanosti.

Dalšími soupery českého týmu budou hokejisté Lotyšska a Švýcarska. V těchto zápasech je český tým jednoznačným favoritem a fanoušci očekávají jen vítězství. Lze tedy předpokládat, že část diváků bude tyto zápasy brát jako jednoznačnou záležitost, a tudíž nemusí být divácký zájem tak výrazný. Mnoho diváků sleduje hokejová utkání i v barech a hospodách a to se zřejmě nepromítne do celkové sledovanosti, která je monitorována v domácnostech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .