První dojmy z DV TV: kdo čekal druhé Události, komentáře, nedočkal se

Včera večer po jednadvacáté hodině odstartoval dlouho očekávaný projekt internetové televize DV TV dvojice bývalých moderátorů Událostí, komentářů Daniely Drtinové a Martina Veselovského. Dvojice zatím přináší pouze delší rozhovory, časem přibudou i reportáže.

dvtv-drtinova-veselovsky-651

V první den jsme viděli pouze rozhovory

Prvním hostem byl expremiér Mirek Topolánek, delší rozhovor poskytl i exministr financí Andrej Babiš. Celkově se ve videosekci serveru Aktuálně.cz, kam jsou videa umísťována, objevilo osm původních materiálů a další zkrácené záznamy nebo upoutávky. Kdo ale čekal něco ve stylu Událostí, komentářů, musel být zklamaný.

První den přinesl pouze rozhovory s politiky, politology a osobnostmi veřejného života. Provedení rozhovorů bylo profesionální a zapadalo do představy, kterou od obou moderátorů očekáváme. Obsahově má však tým DV TV před sebou ještě mnoho práce.

Zatím chybí analytické reportáže a infografika

Především by bylo fajn, kdyby se časem jednotlivá videa vyprofilovala do podoby, jakou známe z jednotlivých tematických segmentů Událostí, komentářů. Tedy nikoliv jen rozhovor a hodnocení aktuální situace, ale rovněž úvodní reportáž k jednomu tématu a následně analýza a série rozhovorů s hosty právě na dané téma. To vše proloženo krátkými informačními vstupy nebo infografikou.

Samozřejmě, tohle všechno nelze provést okamžitě. Autoři projektu výhledově avizují i reportáže a určitě se časem dočkáme různých obsahových vylepšení, která celý projekt posunou na novou úroveň. Byla by totiž škoda, pokud by nový projekt přinášel pouze „suché rozhovory“ bez dalších doplňků. Jistá alternativa vůči existujícím Událostem, komentářům by internetovému publiku určitě prospěla.

Fotografie z vysílání

Daniela Drtinová v newsroomu vydavatelství Economia

Daniela Drtinová v newsroomu vydavatelství Economia

Daniela Drtinová v rozhovoru s ministrem financií Andrejem Babišem

Daniela Drtinová v rozhovoru s ministrem financií Andrejem Babišem

Martin Veselovský v rozhovoru s expremiérem Mirkem Topolánkem

Martin Veselovský v rozhovoru s expremiérem Mirkem Topolánkem

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: