Prima Love startuje na MDŽ, Prima na něm rozhodně nešetří

prima_love1Fakticky čtvrtý program televize Prima odstartuje 8. března, na Mezinárodní den žen. Poměrně dobře utajený produkt ze strany vedení televize nabídne zajímavý obsah nejen pro ženskou část populace. Prima hodlá investovat do rozjezdu televize Love odhadem 300 milionů korun. Hlavní kanál se bude profilovat více rodinně a televize Love a Cool obslouží specifické cílové skupiny.

Prima překvapila, Love bude plnohodnotnou televizí

Než vedení televize Prima představilo svůj nový produkt, řada novinářů i odborníků se domnívala, že nepůjde o samostatný kanál, nýbrž o přeformátování dopoledního bloku regionů na Primě Cool. Tam 5 hodin denně vysílá regionálně zaměřená televize R1, která reprízuje bloky regionálního zpravodajství z partnerských studií televize Prima, které vysílají pod stejnou značkou. Podle původních neoficiálních informací měla Prima Love obsadit dopolední vysílací čas a část odpoledne na programové pozici Primy Cool. Management televize ale hned v úvodu tiskové konference překvapil přítomné novináře prohlášením, že Prima Love bude vysílat zcela samostatně a zařadí se do multiplexu 3 vedle televize Public.

Díky tomuto kroku bude moci nabídnout divákům až 18 hodin vlastního programu denně včetně víkendů. Nový produkt Prima Love se zaměří na cílovou skupinu 15-44 let, v niž by měly převažovat ženy. Do tohoto programu přesune část titulů z hlavního kanálu a doplní je některými novými seriály a reprízami vlastní tvorby. Programově by tedy měla nabídnout poměrně atraktivní obsah, který rozhodně nebude složen z levných telenovel, jak by se u tohoto typu programu mohlo zdát.

PSALI JSME: Nová stanice Prima Love nabídne plnohodnotný program

prima-love-tk-1Tisková konference Prima Love, foto: TV Prima

Chirurgové, Zoufalé manželky, Ally McBeal

Obsahově bude Prima Love připomínat vysílání hlavního programu Primy, který je i dnes vnímán ještě jako „ženská televize“, i když se od této nálepky snaží dlouhodobě oprostit. Zmizí z něj seriály typu Chirurgové nebo Zoufalé manželky, do těchto bloků Prima zařadí pořady pro rodinné publikum. Prima Love díky tomu bude mít k dispozici nejen tyto seriály, ale i řadu dalších známých titulů. Televizi se podařilo získat seriál Ally McBeal, jež dosud vysílala Česká televize. Kromě toho diváci uvidí reprízy vlastní tvorby Primy z dřívějška, kromě jiného i seriály Rodinná pouta, Ošklivka Katka nebo Letiště.

Dalšími tituly budou seriály Superdrbna, Glee, Famílie, Seznam ex, Nemocnice Mercy, Džungle rtěnek, telenovela Pravá tvář vášně nebo seriál V náručí ďábla. Ne každý titul odstartuje od prvního dne vysílání, nicméně všechny avizované programové prvky by se měly objevit v průběhu jara. Ve struktuře bude prostor i pro filmové večery, především v pátek a v sobotu.

Programové bloky

Odpolední a večerní program je rozdělen do tří bloků, které spojuje jedna značka – Odpolední kafíčko, Aperitiv a Večerní koktejl. Blok Odpolední kafíčko nabídne každý všední den od 17:45 do 20:30 tři seriály za sebou, konkrétně Pravou tvář vášně, Rodinná pouta, a V náručí ďábla. Prime time blok Aperitiv poběží od 20:30 do 21:20 hod. a bude obsahovat atraktivnější akviziční tituly. V pondělí půjde o Glee, který se sem přesune z mužské Primy Cool, v úterý o Seznam ex, ve středu o Superdrbnu a ve čtvrtek o Famílii. Páteční večer je stejně jako sobota vyhrazen pro celovečerní film.

V nočním bloku s názvem Večerní koktejl půjdou opět seriály, jen pátek bude vyhrazen pro film. Ze seriálové tvorby uvidí diváci v pondělí Nemocnice Mercy, úterý a čtvrtek Ally McBeal, ve středu se na obrazovce objeví Džungle rtěnek, která je známá z programu hlavní Primy. Sobotní a nedělní podvečery a večery ponesou název Víkendové drinky. V rámci tohoto bloku uvidí diváci reprízu Ošklivky Katky a další díly Rodinných pout. Nejúspěšnější titul vlastní tvorby TV Prima tak dostane prostor celých sedm dní v týdnu. „O reprízy Rodinných pout nás velmi často žádaly divačky Primy, a tímto jim vycházíme vstříc,“ uvedl generální ředitel Primy Marek Singer. Podobná situace je i s dalšími seriály vlastní tvorby, které Prima nemohla z programových důvodů vysílat na svém hlavním kanále. Další blok původní tvorby uvidí diváci v neděli od 20. hodin. Tento večer by chtěla televize věnovat českým seriálům. Začátek vysílání odstartuje seriál Letiště, později ho doplní i seriál Bazén.

GLOSA: Prima se snaží vymanit z role televizního otloukánka

prima-love-tituly-tk-2Programové tituly Prima Love, foto: TV Prima

Přípravy trvaly několik měsíců

Spuštění nového kanálu plánovalo vedení Primy delší čas. Ukázala to i čtvrteční tisková konference, která byla připravená velice profesionálně. Jak po jejím skončení řekl serveru RadioTV ředitel Marek Singer, jednání s distribučními studii trvala víc než půl roku. „O akvizicích jsme jednali několik měsíců, nechtěli jsme tento projekt nijak uspěchat,“ řekl Singer. Start nového programu se nicméně podařilo velice dobře utajit, netušili o něm ani v konkurenční Nově. Zatímco Nova na své tiskové konferenci avizovala, že rovněž spustí nové kanály, Prima ji se stanicí pro ženy předběhla. „Chtěli jsme, aby se informace o chystaném projektu nedostávaly ven předčasně. Plánovali jsme to dlouhodobě,“ potvrdil Singer.

I proto se zpočátku množily spekulace, že Prima Love nebude samostatným kanálem, nýbrž jen rozšíří vysílání televize R1 v multiplexu 2. Tyto spekulace samo vedení televize nepřímo podporovalo, jelikož to odvrátilo pozornost novinářů od hlavního záměru. Nova nicméně tvrdí, že s novou konkurencí počítala a je na ní připravena. Podle vyjádření její mluvčí Michaely Fričové pro server Mediaguru.cz, Nova pracuje na různých konceptech dalších tematických kanálů k Nově Cinema, Nově Sport a MTV. „Některé máme připravené k okamžitému spuštění. Podrobnosti oznámíme v pravý moment,“ informovala. Nova si už nechala zaregistrovat názvy Nova Lady, Nova Family či Nova Hobby. Licenci pro kanál s názvem Prima Family vlastní i TV Prima, zatím ji má ale jen pro kabelové a satelitní šíření.

Pokrytí bude omezené možnostmi multiplexu 3

Nová stanice Primy odstartuje v multiplexu 3, který má dnes dostatek volné kapacity. Kromě televize Public, jež je šířena jako převzatý program ze satelitu, nevysílá v této síti žádná další stanice. Operátora multiplexu nyní vlastní České Radiokomunikace, jež mají v oblasti terestrického digitálního příjmu fakticky monopol. Původně tento multiplex kontroloval jeden ze spolumajitelů Primy a všeobecně se předpokládalo, že tato televize umístí všechny své programy právě do třetí sítě. Management Primy ale dal přednost multiplexu 2 kvůli lepšímu předpokládanému pokrytí a rovněž kvůli tomu, že Prima chtěla dosáhnout minimálně identického pokrytí s Novou.

Nyní se do multiplexu 3 umístí kanál Prima Love, jež bude mít proti ostatním televizím z muxu 2 mírný handicap. Mnoho diváků totiž nemá tento multiplex nastavený ve svých přijímačích protože k tomu dosud neměli důvod. V některých oblastech je příjem tohoto muxu problematický. Generální ředitel TV Prima Marek Singer však spoléhá i na další platformy a neočekává, že by rozhodující počet diváků sledoval Primu Love jen prostřednictvím DVB-T. Stanice bude totiž na základě terestrické licence umístěna povinně do nejnižších nabídek kabelových a satelitních operátorů.

prima-love-tk-3Jedním z taháků by měla být i Ošklivka Katka, jež na hlavní Primě příliš neuspěla. Foto: TV Prima

Jistota je u platforem CS Link, Skylink, T-Mobile TV a UPC Direct

Distribuční trasu pro nový kanál technicky zajistí satelitní platforma CS Link. Kabeloví a satelitní operátoři tak budou mít k dispozici primární signál ještě několik dnů před zahájením vysílání. Diváci by neměli za příjem Primy Love nic připlácet. Kabelové společnosti mají povinnost šířit tento kanál v rámci nejnižší nabídky na základě zákonné povinnosti označované jako „must-carry“. V případě potřeby ale můžou navýšit cenu této nabídky o náklady, které jsou spojené se zařazením a šířením nového programu. K tomuto kroku ale zřejmě žádná společnost zatím nepřistoupí, především z konkurenčních důvodů.

U platforem CS Link a Skylink bude Prima Love k dispozici zcela zdarma. Ti, co přijímají T-Mobile televizi ji budou mít v základní nabídce nebo v neplacené nabídce, pokud si zaplatili přijímací zařízení. Abonenti UPC Direct by měli mít tento program k dispozici v nejnižší placené nabídce. U všech těchto satelitních služeb je jistota zařazení Primy Love od prvního dne vysílání. Zatím ale není jasné jak se zachová rumunská platforma Digi TV, jež je se zařazováním nových českých programů výrazně pomalejší. Primu Cool a TV Barrandov nabídla divákům s ročním zpožděním a prozatím mlčí i pokud jde o Primu Love.

prima-love-velkySlogan nové televize je jednoznačný. Foto: TV Prima

Grafický obal bude chloubou českých stanic

Samostatnou kapitolou Primy Love je její vizuál. Na svědomí ho má grafické studio Oficina, jež připravilo obal i pro Primu Cool. Tentokrát je ústřední barvou růžová, ta je na konci upoutávek podobně dominantní jako zelená v upoutávkách Coolu. Neměla by to být ale jediná barva vizuálu. Na úvodní straně webové prezentace prima-love.cz je dominantní bílá a modrá barva. Prima získala díky vizuálu své stanice Cool řadu mezinárodních ocenění a tak je sázka na stejné grafické studio pochopitelná i v případě projektu Love.

Prima testovala i název Láska

Zklamáním pro některé je název nové televize. Prima se rozhodla pro anglikanizmus Prima Love, což část diváků kritizovala. Mimo jiné se kritika objevila i v diskusním fóru RadioTV. Vedení televize ale tvrdí, že předběžně testovalo několik variant názvu, mimo jiné i české podoby Prima Láska nebo Prima Doma. Značka Love ale vyšla z průzkumů nejlíp. Zvolený název přímo koresponduje s koncepcí, kterou bude nový program razit. Tím je i orientace na mladší cílovou skupinu, podobně jako u Primy Cool. „Rozhodovali jsme se mezi dvěma koncepty. Jeden byl domáčtější, druhý byl víc ve stylu Primy Cool. Z průzkumu mezi diváky nám jednoznačně vyšlo, že chtějí ten druhý,“ řekl na tiskové konferenci generální ředitel Marek Singer.

A jakým způsobem se vyprofiluje hlavní kanál Primy? Volné programové sloty po pořadech, jež se přesunou na Primu Love, zaplní „unisexovým“ programem. „Rozhodli jsme se na Primě nechat spíše unisexové pořady a ty, co zajímají spíše mladší ženy, dát na Primu Love,“ dodal Singer. Přesně za 15 dnů uvidíme, jak bude vypadat konkrétní výsledek tohoto snažení. Už teď je ale možné s jistotou tvrdit, že letošní jaro a podzim bude pro Primu nejsilnější v historii.

Trailer televize Prima Love na serveru Zkouknito.cz.

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. Maxx

  Myslím, že se to ve článku trochu protočilo. Píšete, že se v neděli bude vysílat seriál Letiště, který neměl dlouhého trvání. To není pravda, Letiště má dvě série a celkem přes sto dílů. Jde o druhý nejdelší (a podle mě i nejúspěšnější) seriál Primy po Rodinných poutech a VKV (tam to je asi 500 dílů cca). Moc dílů třeba nemá právě Bazén, který byl pozastaven a který by měl navazovat na Letiště. Takže poznámka o krátkém trvání patří spíš k Bazénu.

  1. juko

   Ano, máte pravdu, ta poznámka měla patřit k Bazénu, děkuji za opravu.

 2. vala vaclav

  Ano Letiště byl celkem dobrý seriál to ale neznamená že ho budete každý rok opakovat pro dorustajicí generaci,myslím si že se hodně chlubíte a nemáte s čím.Co je to za umění založit nespočet vys.kanálu a potom reprízovat postupně na všech programech,je mi jasné že Vám jde hlavně o počet diváku, protože od toho se odvíjí cena za reklamy a o to Vám jde především .divák Vás moc nezajímá,stačí když má puštěnou televizi ani ji nemusí sledovat.Pro Vás je duležitý makový koláč.A ještě jeden vzkaz,když pouštíte v pozadí pořadu melodii tak ji proboha ztlumte at je slyšet hlavní děj,pro to to snad vysiláte,ne.děkuji

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .