Prima láká na Slunečnou i nové seriály Einstein, Hvězdy nad hlavou, Polda

Uplynulý rok přinesl skupině Prima rekordní sledovanost. V celodni dosáhla průměrný share 25,11 % (meziroční nárůst o 0,79 p. b.) v CS 15–69 let a 24,78 % v CS 15+. Seriálovým fenoménem se stala Slunečná, jejíž premiérové večerní díly v úterý i čtvrtek sledovalo průměrně 1 320 000 diváků v CS 15+. Skokanem roku v online prostředí se stal zpravodajský portál CNNPrima.cz, který v prosinci navštívilo téměř 2,5 mil. reálných uživatelů, a zařadil se tak mezi TOP 6 zpravodajských webů.  Pro rok 2021 plánuje i seriálové novinky.

Prima_TOP 10 poradu_2020
Zdroj: TV Prima

„Ač byl minulý rok pro všechny velmi obtížný a mnohdy jsme čelili v rámci vysílání, výroby pořadů i spolupráce s klienty nečekaným situacím, jsem rád, že pro nás dopadl velmi dobře a skupina Prima i Media Club posílily své pozice na trhu s reklamou. A díky úspěšným pořadům, jako například seriál Slunečná nebo Polda, se nám podařilo zvýšit podíl sledovanosti,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Nejsledovanějším pořadem na Primě byl seriál Slunečná, který se zároveň stal nejsledovanějším dlouhoběžným televizním seriálem. Epizodu vysílanou v úterý 14. dubna si nenechalo ujít 1 625 000 diváků (share 35,63 %) v CS 15+. Seriál zazářil i na Instagramu, kde ho ke dnešku sleduje téměř 140 000 fanoušků. O tom, že tento profil lidi velmi zajímá, svědčí vysoký engagement rate – 35 % (lidé průměrně posílají 3 500 zpráv a 2 700 komentářů měsíčně).

Prima_Slunecna
Zdroj: TV Prima

„Dalším naším významným highlightem bylo spuštění multiplatformního zpravodajství CNN Prima NEWS. Podařilo se nám sestavit téměř 100členný tým, vybudovat nejmodernější studio v Evropě a 3. května spustit kontinuální zpravodajské vysílání. Ve sledovanosti jsme poslední měsíce zaznamenali pozitivní trend, celkově měsíčně zasáhneme kolem 6 milionů lidí v CS 10+. Web CNN Prima NEWS se záhy dostal do TOP 10 zpravodajských webů a postavil se po bok ostřílených zpravodajských online matadorů,“ dodává Marek Singer.

„Nárůst sledovanosti jsme zaznamenali také u videoslužeb skupiny Prima. Lidé na iPrima sledovali nejen to, co nestihli v televizi, ale také si oblíbili předpremiéry seriálů a možnost zapůjčení filmů. Vůbec poprvé jsme divákům umožnili, aby v iPrima Videopůjčovně sledovali o prázdninách další díly vlajkového seriálu Slunečná, které měly televizní premiéru až na podzim. Dále jsme zase pro ně připravili předpremiéry nového seriálu Einstein. Celkem jsme loni měli téměř 2 miliony zápůjček. Díky tomuto úspěchu jsme se rozhodli tyto služby nadále zkvalitňovat a rozšiřovat exkluzivní obsah pro registrované uživatele. V letošním roce bychom rádi ještě více rozšířili nabídku filmů a dětských pořadů,“ vysvětluje dále Marek Singer.

Novinky pro rok 2021

Diváci se mohou těšit na nový seriál Einstein s Vojtěchem Kotkem v hlavní roli, seriál měl jít do vysílání už v loňském roce, ale díky koronaviru se dostane na obrazovky až letos. „Kromě oblíbených seriálů Slunečná a Sestřičky, jejichž premiérové díly uvidí diváci od 11. ledna, se mohou diváci těšit na již dlouho očekávaný seriál Einstein, na nové epizody seriálu Polda a na šestnáctidílný seriál z venkovského prostředí Hvězdy nad hlavou. Nebude chybět ani nová seznamovací reality show First Dates,“ prozrazuje Marek Singer.

einstein_1
Zdroj: TV Prima

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni 4. ledna 2021; Media Club nově počítán včetně Atmedia a AMC Networks; Sestřičky počítány za název Sestřičky i Sestřičky Modrý kód; NetMonitor, celkový zásah v populaci 10+ spočten podle E. J. Sainsburyho.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .