Prima Cool rozjíždí druhou vlnu novinek, zmapuje těžké práce i bary

cool_motospoustOd října mohou diváci Primy Cool zhlédnout několik premiérových seriálů (mimo jiné nová Futurama), ale zejména nové pořady z oblasti vlastní tvorby. Středa 5. října přinese první díl pořadů Těžká dřina a Moto(s)poušť aneb Moto cestou necestou. Naprostým překvapením je novinka Grand Bar. Na obrazovky Primy Cool se navíc konečně má dostat původní formát menZONE.

Těžká dřina od středy po měsíci čekání

Prima Cool nasazuje po měsíci čekání premiéru očekávané adaptace „Dirty Jobs“, pod názvem „Těžká dřina“ jej budou moci diváci sledovat každou středu od 20:15. Moderátor Tomáš Buťa seznámí diváky s „velmi odpudivými pracemi„. Jedná se o formát „docu-show“, tedy kombinaci dokumentu a show. Zájemce seznámí s „nejsložitějšími, nejzajímavějšími a především nejnechutnějšími“ pracemi v České republice.

SOUVISEJÍCÍ: Prima Cool bude na podzim experimentovat, Nova vsadí na osvědčené

V každém díle bude mít průvodce svého guru, jenž mu naznačí, jak a co má vlastně dělat. Diváci dostanou možnost přihlížet, jak se například čistí Toi Toi toalety, jak vypadá práce s odpadem v bioplynové stanici, co může člověk čekat, když si bude vydělávat v kamenolomu, co se dá zažít v zákulisí ZOO nebo jak se pracuje s komunálním odpadem,“ popisuje dvanáctidílnou novinku Filip Sychra, PR koordinátor TV Prima, novinku Těžká dřina. Pořad bude mít navíc svou vlastní internetovou prezentaci.

cool_drinaTěžká dřina, zdroj: Prima Cool

Na motorce po africké poušti

Ve stejný den, tedy ve středu 5. října, od 20:50 zahájí Prima Cool čtyřdílný cestovatelský dokument „Moto(s)poušť aneb Moto cestou necestou„, jehož hlavními aktéry budou Václav Noid Bárta, Lou Fanánek Hagen a Martin Zounar. Novinka připomíná britský formát Ewan McGregor: Na mašině kolem světa (v originále Long Way Round), pořad Sky One uvedla Prima Cool o letošních prázdninách.

FOTOREPORTÁŽ: Kate Mulgrew sklidila v Praze ovace, zapůsobil na ni hlavně Terezín

Čeští diváci je sice znají z koncertních a divadelních pódií i televize, málokdo ale ví, že se z nich stali blízcí přátelé a že je spojuje nejen svět hudby a divadla, ale také láska k motorkám. Svou zálibu a kamarádství se rozhodli obohatit o jízdu v naprosto nehostinných podmínkách. Ještě s dalšími dvěma kamarády – Egonem Kulhánkem, ředitelem Hudebního divadla Karlín, a Tomášem Kocandou, publicistou v oblasti pouštních rallye a motocyklovým cestovatelem – se vydali na odvážnou motorkářskou výpravu částí africké pouště,“ popisuje čtyřdílný cestovatelský pořad Filip Sychra. Marocká expedice je součástí projektu Moto cestou necestou, jehož záměrem je navštívit turisty nepříliš vyhledávaná místa vyhlášená jako „off road destinace“.

cool_motospoust_bannerMoto(s)poušť. Zdroj: Archiv Primy Cool

Původní tvorba Primy Cool se rozšiřuje, zmapuje i české bary

Generální ředitel TV Prima Marek Singer v nedávném rozhovoru pro ekonomický deník E15 uvedl, že se zvýší investice do Primy Cool a to v souvislosti se plánovaným startem pátého kanálu konkurenční TV Nova. Přesnou částku nechtěl uvést: „Neřeknu, ale určitě se ten objem peněz zvýší. Momentálně nemáme na co reagovat. To, co víme, je, že Nova dostala licenci na mužský kanál. Ten ale může podle obsahu licence vypadat velmi různě. Naše strategie je postupně s rostoucími čísly Cool sázet více a více na vlastní tvorbu. Typově to bude kombinace zábavných věcí a hraných dokumentů v ulítlém duchu.“

GLOSA: Po čem touží diváci Primy Cool na podzim? Pevnost Boyard, Star Trek a South Park

Už v září se měl na Primě Cool objevit nový formát menZONE.První český televizní magazín jenom pro muže! Průvodci pořadu jsou tři hovada – každé jinak úchylné. Jeden je nadsamec, druhý samec a ten poslední podsamec,“ psala v anotaci TV Prima. Podle našich informací se na obrazovky dostane pravděpodobně v listopadu, tvůrci měli dostat delší čas pro jeho doladění. Vysílat se měl každou středu od 20:45, teoreticky by tak mohl navázat na dokument Moto(s)poušť.

DĚNÍ V USA: Playboy Club patrně brzy zavře, House poprvé bez Cuddyové

V pátek 21. října bude mít premiéru nový pořad „GRAND BAR„, od 22:20 provede diváky do deseti „nejlepších a nejzajímavějších českých barů„. Prima Cool je totiž mediálním partnerem akce Grand Bar Party, která se uskuteční 7. října v Cloud 9 sky baru. Barmanskou noc v deseti nejlepších barech České republiky zpestří „slepá ochutnávka drinků“ a soutěž o iPhone 4. Bary byly vybrány podle publikace Maurerův výběr Grand Bar 2012. Aktuálně běží na Primě cool vlastní formáty I Like Bike (pátek okolo 23. hodině), Re-Play (sobota po 13. hodině) a audiotexová soutěže Za kačku svlíkačku (v noci).

trosecnik_cbs001Americkou verzi reality-show Kdo přežije (Survivor) uvádí Prima Cool od 19:20.

Nová Futurama, ale i příslib The Event a Warehouse 13

Už ve čtvrtek 13. října startuje sedmá série Futuramy, nahradí „animované okno“ ve čtvrtek od 20:45 po skončení premiéry 22. řady Simpsonů. Nejprve Prima Cool nasadí prvních 13 dílů, které již uvedla, a naváže na ně premiérou dalších 13 dílů, ty odvysílala stanice Comedy Central teprve letos v létě.

SPECIÁL RADIOTV: Kdo bojuje naposled, aneb „Poslední bojovník“

Doplňme, že v úterý od 20:15 nasadila Prima Cool britskou verzi reality-show Poslední bojovník (Last Man Standing), každý všední den pak vysílá „Kdo přežije: Panama“ a to od 19:20 (Survivor).

PŘEČTĚTE SI: Survivor – reality show o přežití je v USA již 22. sezóny

Jak uvedla šéfredaktorka programové skladby Televize Prima Zdeňka Chrzová na otázky na serveru Edna.cz, zakoupen je prý seriál od SyFy s názvem Warehouse 13 (ve volném překladu „Skladiště 13″), vědecko-fantastický seriál se věnuje nadpřirozeným artefaktům. Domovská stanice potvrdila už čtvrtou sérii a to na rok 2012.

Z ARCHIVU: Futurama se usídlí na slovenské JOJ Plus, každý všední den a v češtině

TV Prima zakoupila též seriál The Event, i přes zajímavou nápletku se na stanici NBC dočkal seriál jen jedné sézóny o 22 dílech, jednoznačným kladem je ovšem uzavřený příběh. Na dotaz, zda uvede Prima Cool „Brainiac – šílená věda“, uvedla šéfredaktora Chrzová, že „v nejbližší době to neplánujeme, ale podobné pořady ano„.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. Maxx

      Cool nezačíná být fajn. On je fajn a o několik tříd nad všemi ostatními českými televizemi od počátku svého vzniku. To je naprosto bez debat.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .