Příjem na anténu: Towercom se pokusí zvýšit zájem diváků o placenou televizi

Dominantní slovenský operátor terestrického vysílání, tedy příjmu na běžnou anténu, si nechal zpracovat průzkum, podle něhož využívá tento způsob příjmu každá pátá domácnost. V České republice by mělo jít o každou druhou. V České republice jsou ale přes anténu dostupné pouze bezplatné stanice, většinou ve standardním rozlišení. Na Slovensku lze tímto způsobem přijímat i placené programy, v některých případech v HD.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

V ČR je popularita terestrického příjmu minimálně dvakrát vétší

Slovensko ve využívání terestrického příjmu výrazně zaostává za Českou republikou. Diváci dávají přednost jiným formám příjmu televize – především satelitu a kabelové televizi. Z tohoto důvodu je působení v terestrické platformě pro komerční televize neatraktivní.

Markíza se rozhodla z ekonomických důvodů své programy z DVB-T stáhnout. Po několika měsících se na anténu vrátila, ale pouze jako placený program. Právě v placených službách vidí operátor Towercom možnost zatraktivnit terestrickou platformu. Divák totiž může sledovat atraktivní stanice přímo přes anténu a nepotřebuje instalovat satelit, kabelovou přípojku ani vysokorychlostní internetové připojení.

Towercom momentálně poskytuje v terestrickém vysílání vedle volných stanic i balíček 29 placených stanic včetně programů TV Markíza, Doma a DajTo. I díky tomu očekává, že zájem lidí o terestrickou platformu vzroste.

Předpokládáme, že počet lidí, kteří sledují televizní programy přes anténu bude postupně růst. Momentálně poskytujeme jednu z nejdostupnějších a nejatraktivnějších služeb, pokud jde o televizní vysílání,“ řekl generální ředitel Towercomu Ivan Peschl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .