Příběh Prima licence a studií RTA pokračuje, soud ji vrátil k projednání

rta_logoZačátkem letošního roku došlo na žádost provozovatele TV Prima k zániku její licence, která byla provázaná s nezávislými regionálními televizemi. Městský soud v Praze nyní rozhodl, že zánik licence byl nezákonný a vrátil celou věc Radě pro rozhlasové a televizní vysílání k novému projednání. Jde o důležité rozhodnutí v kauze, která bude mít ještě několik pokračování.

Televize Prima požádala o zrušení své původní licence dobrovolně, tudíž jí vysílací rada musela vyhovět. Problémem je ale fakt, že tato licence byla historicky provázaná s licencemi regionálních studií, které do vysílání TV Prima vstupovaly v předem stanovených programových oknech. Prima ale pro svůj hlavní kanál využila novou digitální licenci, upravila název a logo, a pouze mírně změnila programovou strukturu. Výsledkem je dnešní vysílání programu Prima family, které na původní program Prima TV navazuje.

Část regionálních studií sdružených pod značkou RTA ve vlastnictví mediálního podnikatele Jaroslava Berky a posléze i britské investiční společnosti zánik licence rozporovala a posunula celou věc k soudu.  Rozhodnutí soudu sice nemůže v provozní rovině nic ovlivnit, ale může být významným dokumentem pro případný spor vlastníka RTA s českým státem. Studia RTA sice ukončila vysílání i provoz, nicméně jejich majitel avizoval, že se bude domáhat odškodnění.

Nyní je na tahu Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která bude o licenci muset opětovně rozhodnout. Očekává se, že potvrdí své původní rozhodnutí, jelikož na zrušení licence trvá samotná Prima, která působí na trhu pod novou licencí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .