Přestala vám fungovat TV Barrandov? Jen přelaďte přijímač

tv-barrandov-perex2Televize Barrandov změnila vysílací parametry a pro bezproblémový příjem je nutné přeladit set-top-box. Pokud se to nestalo automaticky a tato stanice vám úplně přestala fungovat, zvolte v menu svého přijímače opětovné automatické ladění. Set-top-box vám následně načte novou programovou pozici televize Barrandov a její další příjem už bude dlouhodobě bez problémů.

Před rokem přelaďovala i Prima

Nutnost přeladit přijímač paradoxně souvisí se změnou majitele TV Barrandov. Licencovanou společnost Barrandov televizní studio převzal od ocelářského magnáta Tomáše Chrenka podnikatel Jaromír Soukup a jeho skupina Empresa Media. S novým majitelem požádala televize i o novou vysílací licenci, čímž získala i nový identifikační kód od Českého telekomunikačního úřadu. Z tohoto důvodu je potřeba přeladit přijímač, aby se mohla načíst nová programová pozice, jelikož z pohledu práva jde o nový televizní program.

Podobné přelaďování se začátkem loňského roku dotklo i televize Prima, která začala vysílat na základě nové licence a upravila název na Prima family. Zde sice nedošlo ke změně vlastníka, změna licence měla za cíl „očistit“ televizi Prima od povinných vstupů regionálních televizí. Nynější Prima family už produkuje svůj program zcela samostatně.

PSALI JSME: TV Barrandov ukončí i obnoví své vysílání, dojde ke změně licence

barrandov-cibulka-retkova-800-1Vysíláním televize Barrandov provází hlasy Marie Retkové a Aleše Cibulky. Ilustrační foto – TV Barrandov

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: