Přenos z Oscarů měl být živý. Část se vysílala se zpožděním

Produkce oscarové show se pojistila pro případ, kdyby někdo z hostů konfrontoval slavného moderátora Ryana Seacresta s obviněním týkajícím se sexuálního obtěžování své někdejší spolupracovnice. Proto se část přenosu vysílala se zpožděním.

Zdroj: fotobanka Shutterstock.com

Zdroj: fotobanka Shutterstock.com

Ryan Seacrest patří k nejžádanějším americkým moderátorům. Můžete ho vidět všude, kde se něco děje. Pravidelně moderuje ty nejvýznamnější galavečery a v případě letošních Oscarů dělal rozhovory s osobnostmi Live From The Red Carpet show. Nyní americká (nejen) bulvární média žijí tím, že jeho živé rozhovory nebyly tak úplně živé. Produkce se pojistila pro případ, kdyby chtěla některá ze zpovídaných osobností učinit nečekané prohlášení.

Přenos byl tak ve skutečnosti opožděn o zhruba 30 sekund, což dalo produkci dostatek času k tomu, aby případné nevhodné vyjádření některé osobnosti nenápadně vynechala. Hosté a celebrity samozřejmě o omezení předem věděli a tak se do vysílání nedostalo nic, co by nebylo předem domluvené.

Bizarní je však důvod tohoto opatření. Zástupci americké lifestylové televize E! se obávaly, že Seacrest může být snadným terčem kvůli možnému obvinění z nevhodného chování ze strany někdejší spolupracovnice (stylistky). Tu měl Seacrest opakovaně obtěžovat. Ten to popírá.

Zpožděné „živé“ přenosy nejsou v Americe ničím novým. Tímto způsobem se některé televize snaží vyhýbat vulgarismům u živých přenosů. Někdy ale bývá důvodem i preventivní cenzura nečekaných události.

Když v roce 2004 Janet Jackson v přestávce slavného Super Bowlu obnažila svou pravou bradavku, způsobila tím celonárodní pozdvižení (tzv. aféra „Nipplegate“). Od té doby televize vysílají přestávkový program s mírným zpožděním, aby neohrožovaly citlivější část americké společnosti.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .