Překoná úvodní zápas Čechů se Slováky sledovanost souboje z Olympiády?

Už v první den světového šampionátu se spolu utkávají dva divácky nejatraktivnější soupeři. Souboj Česka se Slovenskem v rámci olympijského hokejového turnaje byl nejsledovanějším zápasem vůbec, dokonce předčil i zlatou jízdu rychlobruslařky Sáblíkové.

ms-v-hokeji-2014-belorusko-grafika-651

Český tým narazí v úvodu na tři atraktivní soupeře

Z tohoto pohledu tak bude páteční večerní souboj obou týmů velice atraktivní i pro zadavatele reklamy. Hokejové Mistrovství světa v Bělorusku má sice pomalý rozjezd, ale jak český, tak i slovenský tým narazí už v úvodní fázi na velmi atraktivní soupeře.

Kromě jejich vzájemného zápasu čeká český tým v neděli souboj se Švédskem a v pondělí s Kanadou. Slováci narazí na Kanadu už v sobotu večer.

Jaká byla sledovanost hokeje na Olympiádě?

Kvalifikační olympijský zápas o postup do čtvrtfinále mezi Českem a Slovenskem zhlédlo i díky významné vzájemné rivalitě více diváků než následný čtvrtfinálový duel ČR s USA. Souboj se Slovenskem překonal hranici 2,1 milionu diváků, zatímco zápas České republiky s USA měl „pouze“ 1,7 mil. diváků.

Ve světle těchto čísel však působí zlatá jízda rychlobruslařky Martiny Sáblíkové na 5000 metrů jako divácky méně atraktivní, shlédl ji jeden milion diváků. Nižší divácký zájem lze vysvětlit i tím, že rychlobruslařská jízda je časově mnohem kratší než hokejový zápas.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .