Prahu navštívili Robertové ze seriálu Star Trek: Vesmírná loď Voyager, fanoušci s nimi i povečeřeli

8925036492_f7fb504cc9_bInternetový obchod FAN BASE přinesl českým fanouškům fenoménu Star Trek možnost setkat se rovnou se dvěma herci ze série Voyager, Robert Picardo a Robert Duncan McNeill zavítali v první červnový víkend do hlavního města České republiky. Pro návštěvníky zde bylo připraveno mnoho překvapení, mimo jiné i návštěvu třetího herce Ricka Worthyho. Mimo tradiční otázky bylo pro deset věrných fanoušků připraveno mimořádné pohoštění a možnost povečeřet s herci.

Je sobota po deváté hodiny a do pražského kina BIO OKO se sjíždí příznivci seriálu Star Trek: Voyager nejen ze všech koutů České republiky, nýbrž i ze sousedního Německa, vzdálenější Itálie či dokonce ze Spojených států amerických.

Nejhloupější dotaz? Proč mám tak lesklou hlavu!

Před tím, než v deset hodin dopoledne přijde mezi fanoušky herec Robert Picardo, jenž ztvárnil postavu holodoktora, stráví ještě chvíli s novináři na vyhrazeném prostoru. Asistuje mu jeho dcera Gina a přichází též druhá velká hvězda dne, herec Robert Duncan McNeill (pilot Tom Paris). Nesmí chybět otázky související s jejich návštěvou Prahy. Ani jeden z Robertů není v Praze poprvé, oba tu již byli. A rádi se sem vrátili, aby pozdravili fanoušky. Částečně za to lze vděčit i herečce Kate Mulgrew, která byla první herečkou ze Star Trek na akci FAN BASE. Jelikož jsou oba jejími velkými přáteli, vyslyšeli její prosbu a přiletěli.

REPORTÁŽ: Kate Mulgrew sklidila v Praze ovace, zapůsobil na ni hlavně Terezín

Jelikož řada otázek souvisejících s fenoménem Star Trek bude položena na následující panelové diskuzi s fanoušky, zajímají nás i obecnější otázky. Úsměv na tváři vykouzlil náš dotaz na Roberta Picarda: „Jakou nejhloupější otázku, kromě této, jste kdy dostal?

Robert Picardo: „Za ta léta už jsem slyšel mnohé. Nejnesmyslnější dotaz patrně mi položila žena na jednomu conu v Americe: ‚Jak to děláte, že mate tak lesklou hlavu?‚“
RadioTV.cz: „A co jste jí na to odpověděl?
Robert Picardo: „Upřímně jsem se jí chtěl zeptat, jak se při své velikosti vleze do té sedačky, ale nakonec jsem raději pokrčil rameny a mlčel. Asi hledala leštidlo na svůj vůz.“

p6015767Robert Duncan McNeill a Robert Picardo, autor: Pavel Čermák

A následuje upřímný smích všech zúčastněných. Do diskuze se zapojuje jeho dcera Gina, i ona má své zkušenosti s hloupými otázkami. Opodál nestojí ani Robert Duncan McNeill.

Gina Picardo: „Hloupé dotazy dostávám často i já, ten nejhloupější dostávám překvapivě často: ‚Jaké to je mít za otce hologram?‘
Robert Duncan McNeill: „A jsi hologram?“ odvětí na svého kamaráda herec: „Vypadáš totiž pořád stejně.
Robert Picardo: „To ano. Zato ty jsi nám ‚vyrostl‘. Jak moc tě to, Gino, poprvé zaskočilo?
Gina Picardo: „Poprvé jsem jen pokrčila rameny. Teď říkám, že je to skvělé :).“

Robert Duncan McNeill: „No já dostal otázku, která byla skutečně myšlena vážně: ‚Jaké to bylo řídit tak velkou vesmírnou loď?‚  Na tyto dotazy prostě nemůžete najít odpověď.“

SOUVISEJÍCÍ: FAN BASE letos fanouškům seriálu Star Trek přiveze hned dva herce

Hercům chutná české pivo, zejména Robert Picardo si pochvaluje jeho chuť: „Americká piva nechutnají vůbec dobře. I jedna vaše značka poté, co ji koupila americká firma, se už nedá pít.“ Robert má italské předky, proto miluje italskou kuchyni, ale i ta česká mu chutná. „České knedlíky jsou delikatesa, moc mi tu chutnají i ostatní jídla. Přesto, kdybych si mohl vybrat jednu kuchyni, bude to italská.“ Robert s Ginou během týdne navštívili i gastronomickou školu v Mladé Boleslavi. Čas vyhrazený novinářům končí a je čas vydat se na panel s fanoušky.

Robert Picardo miluje divadlo a muzikály, aktuálně připravuje v Americe sérii komediálních inscenací o přátelství. Robert Duncan McNeill se nadále drží režisérské stoličky a plánuje nové projekty.

p6015722Zájem o WARP 03 byl opět velký, autor: Pavel Čermák

Panel začíná, palba otázek a salva smíchu je tu

Ohromující přivítání přichystali pro své hrdiny fanoušci. Užijí si i ti, kteří nevládnou anglickým jazykem, FAN BASE pro ně totiž nachystalo profesionální překlad. Jako první přichází na pódium Robert Picardo. Před samotnými otázkami zapojuje návštěvníky kina BIO OKO do zpěvu písně „You are my sunshine“, ta zazněla v jedné z epizod, při níž hologram Doktor dává Sedmé z devíti rady na rande. Skladba sice působí optimisticky, přesto není. Nejprve ji interpretuje samotný herec, jeho zpěv je skutečně mistrovský, poté zpívá i obecenstvo.

PŘEČTĚTE SI: Šéf inženýr Charles „Trip” Tucker ze seriálu Star Trek: Enterprise přijede do Prahy

Jeden z dotazů se týká srovnání Star Treku a Hvězdné bráně, v níž Robert Picardo hrál také (série Atlantis). Obě natáčení byla skvělá, přesto diametrálně odlišná. Ve Star Gate: Atlantis byly reflektovány aktuální události a současná tvorba, děj se totiž odehrával v současnosti. Druhým rozdílem byla tvůrčí svoboda. Star Gate umožnila hercům improvizaci, byla dokonce vítaná a často tak vznikaly náhodné vtípky. To u Star Treku bylo naopak, jakákoli změna se musela hlásit i pět týdnů dopředu. „V jedné ze scén jsem chtěl uštědřit facku svému hereckému kolegovi. Všem okolo se to líbilo a smáli se. Bylo to takové jemné, přesto producenti to nechtěli povolit. Trvali na svém. Po pěti hodinách telefonování (celou tu dobu se nenatáčelo a peníze šli oknem pryč. Poté jsme se dohodli, že to natočíme několikrát po jejich a jednou po mém. Nakonec bylo po mém. Ve Star Treku můžete být spontánní a kreativní, ale pět týdnů dopředu. Ale chápu to a rozhodně mě to nijak neotrávilo. Sedm let se štábem bych nevyměnil nic na světě.

p6015747Robert Picardo a jeho sólo, autor: Pavel Čermák

Po hodině a půl přichází na scénu i druhý Robert. Hned na první pohled je patrní, že oba Robertové jsou velcí přátelé, neboť se neustále mezi sebou „špičkují“. Po chvíli už je na pódiu Robert Duncan McNeill. I on vzpomíná na Star Trek Voyager s velkou láskou. Prozradil, že původně měla být inspirací Toma Parise kadet z Nové generace (Next Generation), nakonec to byl někdo úplně jiný. Postava měla obrovský potenciál, kde mohl ukázat jeho osobní růst. Nedávno viděl reprízu seriálu v Kanadě: „Uvědomil jsem si, že nejvíce rostla postava Harryho Kima. Ač nám to možná tehdy tak nepřipadalo, Garrett Wang odvedl skutečně velký kus práce.“

Těsně před skončením panelu přichází na pódium i Rick Worthy. Herec je znám z menších rolí různých sérií Star Trek, aktuálně hraje starostu v sérii Upíří deníky (Vampire Diaries), vidět jsme ho mohli i v seriálu Lovci duchů (Supernatural).  Velký herecký talent i smysl pro humor ukazuje v průběhu panelové diskuze s fanoušky. Původně vlastně měla akce WARP 03 hostit jen dva herce, Rick Worthy však sám chtěl navštívit fanoušky. „Do Prahy bych se jednou rád přistěhoval. Moc se mi tu líbí,“ uvedl Rick, chce si tu prý najít i svou vyvolenou.

8925036492_f7fb504cc9_b1Robert Duncan McNeill, Robert Picardo a Rick Worthy, autor: FAN BASE

Když můžete povečeřet se svými oblíbenci

Po skončení bohatého programu v rámci panelové diskuze následovalo focení a autogramiáda se všemi hosty. Tentokrát měli fanoušci jedinečnou možnost získat fotografii z osobní kolekce herců. Po sedmé hodině večerní se už deset fanoušků se zlatou vstupenkou ocitlo samo s herci v jedné z nedalekých restaurací. Více jak dvě hodiny si nejen pochutnali na výborném jídle, zejména měli možnost si s herci popovídat v úzkém kruhu. Společnost jim dělala i manželka Roberta Duncana McNeilla a dcera Roberta Picarda.

Akce WARP 03 se stejně jako dva předchozí ročníky vydařila na výbornou. Organizátoři sklidili upřímná slova chvály a už nyní se připravují na další ročník. Ambice mají nemalé, možná se podaří získat další velká jména. Dokonce taková, která vydají za čtyři hosty. Držme pěsti, ať se jim vše vydaří.

Pro ty, kteří se nemohli zúčastnin, máme dobrou zprávu. V sobotu 1. června probíhalo natáčení celé akce, video bude k dispozici ke stažení.

p6015841Robert Duncan McNeill, autor: Pavel Čermák

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,