PRAHA TV bude mít nového spoluvlastníka, vydavatele webu Parlamentní Listy

Provozovatel metropolitní PRAHA TV bude mít nového spolumajitele. Ostravská Polar TV se z projektu stahuje, její podíl by měla převzít společnost OUR MEDIA, která je vydavatelem webu Parlamentní Listy.

praha-tv-651Vzájemná spolupráce televize a webu by měla znamenat posílení videoprodukce v rámci Parlamentních Listů. Vzniká i prostor využít tyto příspěvky přímo ve vysílání PRAHA TV.

Žádost o změnu vlastnických podílů má na stole Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. V případě, že žadatel splní předepsané podmínky, mělo by dojít ke schválení. V takovém případě získá vydavatel Parlamentních Listů třetinový podíl a nahradí tak dosavadního spoluvlastníka. Dalšími spoluvlastníky zůstávají současný ředitel společnosti Přemysl Svora a Československá filmová společnost podnikatele Leoše Pohla.

Třetinový vstup do PRAHA TV pro společnost OUR MEDIA a.s. především představuje platformu pro spolupráci při tvorbě pořadů pro ParlamentníListy.cz. Chceme mít pro rozvoj TV stabilního partnera. Připravujeme vlastní pořady, které bychom během několika měsíců rádi realizovali ve spolupráci s touto televizí,“ říká předseda představenstva společnosti vydávající Parlamentní Listy Jan Holoubek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,