Praha přivítá dalšího herce ze StarTreku, bude jím Vulkánec Soval

soval_fancity

V druhé polovině října zavítá do Prahy několik herců, jejichž jména jsou spojena se seriály JAG, Smallville, Star Trek, Stargate a Torchwood. Fanouškům se představí na festivalu populární kultury FanCity 2012, jehož hlavním partnerem je portál Topzine.cz. Jednou z hlavních hvězd bude představitel vulkánského ambasadora Sovala – americký herec Gary Graham. Festival začíná ve středu 24. října a potrvá do neděle.

Čeští fanoušci vědecko-fantastického seriálu Star Trek: Enterprise mají ze začátku letošního podzimu žně, koncem října zavítal do Prahy Connor Trinneer (představitel postavy komandéra Tripa Tuckera). Koncem října pak v rámci festivalu FanCity zavítá do Prahy také americký herec Gary Graham, představitel Vulkánce Sovala, jenž je ambasadorem na Zemi. Beseda s ním proběhne už 26. října v 19:00, herce ale bude možné potkávat už od středy 24. října, kdy festival začíná.

Dvaašedesátiletý kalifornský rodák Gary Graham obohatil prostředí legendární sci-fi série o jednu z nejvýraznějších vulkánských postav, vulkánského velvyslance na Zemi v období Star Trek: Enterprise, tedy od fiktivního roku 2150. Můžeme ho znát ale také ze seriálů JAG či Lebkouni,“ uvedla pro RadioTV Tereza Smejkalová, tisková mluvčí festivalu FanCity.

radiotv_face_n05

Gary Graham ale nebude jediným hostem festivalu. Až do neděle 28. října potkají návštěvníci KC Novodvorská na pražské Lhotce velšského herce Garetha David-Lloyda, jehož si diváci pamatují jako Ianto Jonese z televizního seriálu BBC Torchwood, nebo herečku a bývalou modelku Alainu Huffman, ta se vryla do povědomí jako medička Tamara Johansen v Stargate: Universe a Black Cannary ze Smallville.

Ředitel festivalu Václav Pravdy navíc zve na koncert. V pátek 26. října vystoupí zpěvačka Marian Call žijící na Aljašce, skládá vlastní písně inspirované sériemi jako Firefly nebo Battlestar Galactica. Součástí festivalu budou autogramiády a focení s herci. Beseda s herci bude moderovaná, položit otázku však budou moci samotní diváci. Podrobnosti najdou zájemci na www.fancity.cz.

garygraham_entGary Graham jako ambasador Soval

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .