Pomozte dětem opět lámalo rekordy

Letošní třiadvacátý ročník veřejné charitativní sbírky Pomozte dětem, kterou pořádají Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, překonal téměř dvojnásobně svůj původně stanovený cíl. Na pomoc třem a půl tisícům znevýhodněných dětí bylo potřeba získat alespoň devět milionů korun. Po výsledném součtu nakonec dosáhl výtěžek 17,5 milionu korun, nejvíce od roku 2010.

Ve studiu 2 v budově České televize v Praze se uskutečnil přímý přenos večera Nadace rozvoje občanské společnosti - Pomozte dětem - společně.

Zdroj: ČT. Ve studiu 2 v budově České televize v Praze se uskutečnil přímý přenos večera Nadace rozvoje občanské společnosti – Pomozte dětem – společně.

„Poslední dva ročníky Pomozte dětem byly silně ovlivněny pandemií. Tradiční kasičková sbírka se žlutým kuřetem tak musela hledat jiné cesty, jak oslovit dárce. Proměnou prošel i oblíbený benefiční pořad České televize. Loni jsme jej vysílali netradičně, formou charitativního koncertu z obýváků, letos se nám podařilo vrátit se k zavedené tradici. Novým prvkem ale bylo zavedení call centra osobností, s nimiž si diváci v průběhu večera telefonovali a přispívali tak přímo během vysílání. Kombinace obvyklých dárcovských DMS a tohoto nového způsobu fundraisingu se nám osvědčila,“ říká kreativní producentka Veronika Slámová.

Celkový výtěžek letošního ročníku sbírky je nyní, po oficiálním uzavření, 17 552 000 korun, což je druhý nejvyšší výsledek za dobu existence sbírky. Historicky nejvíce ale bylo vybráno formou dárcovských zpráv, plných 5,6 milionu korun.

„Máme v nadaci obrovskou radost, že se nám i v této nelehké době podařilo získat pro děti takovou částku. Děkujeme všem dárcům a podporovatelům. Potěšující je též fakt, že se meziročně znásobil výtěžek z DMS a to díky skvělé spolupráci s Českou televizí. Doufáme, že trend solidarity nás bude provázet i nadále, protože těch, kteří pomoc potřebují, neubývá, naopak jich v souvislosti s pandemií a izolací přibylo,“ bilancuje ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti Taťána Plecháčková.

Ve studiu 2 v budově České televize v Praze se uskutečnil přímý přenos večera Nadace rozvoje občanské společnosti - Pomozte dětem - společně.

Zdroj: ČT. Ve studiu 2 v budově České televize v Praze se uskutečnil přímý přenos večera Nadace rozvoje občanské společnosti – Pomozte dětem – společně.

„Volala mi důchodkyně, která už několik týdnů kvůli pandemii nevyšla z domu, přesto cítila, že je na tom stále dobře a chce pomoct ostatním. Mluvili jsme spolu daleko delší dobu než s ostatními. Její vyprávění mě ale natolik dojalo, že jsem nemohla položit sluchátko,“ přibližuje práci v call centru jedna z pozvaných osobností, moderátorka Linda Bartošová. Osm hodin byl v pohotovosti na telefonu byl i další operátor, porotce pořadu Peče celá země Josef Maršálek. „Když sedíte ve studiu, kde vedle vás telefonuje Simona Stašová, na druhé straně Nora Fridrichová a vidíte s jakým nadšením ve volném čase pomáhají, tak vás to nabíjí. Nejvíc mě potěšily volající děti, kterým rodiče vysvětlili, že je potřeba myslet na druhé.“

Pomozte dětem za svoji historii rozdělilo už více než 255 miliónů korun a podpořilo více než dvě stě tisíc dětí. Vzhledem k výši letošní částky přesahující 17 miliónů budou na podzim vypsány ještě dodatečné výzvy. Pomoc se tak může dostat i k dalším dětem.

Nový ročník sbírky odstartoval 1. června. Přispívat na pomoc mohou lidé tradičně v průběhu celého roku. Například zasláním DMS (DMS KURE 30, 60 nebo 90 na telefonní číslo 87 777) nebo přímo na účet sbírky 9595959595/0600.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .