Pomozte dětem letos netradičně z obýváku

V sobotu 2. května se na ČT1 uskuteční další z řady koncertů pro charitativní sbírku Pomozte dětem. Letos v netradičním termínu i duchu díky stávající koronavirové situaci. Koncert z obýváků českých interpretů bude moderovat Aleš Háma , který bude diváky průběžně informovat o tom, kolik se ve sbírce vybralo peněz. Na večerní koncert Pomozte dětem – Kuře v bačkorách bude už zcela tradičně po celý den v živých vstupech zvát Alena Zárybnická.

Pomozte-dětem-1-560x360
Zdroj: Pomozte dětem

Díky současné situaci si letos Kuře obuje bačkory a koncert se odehraje z obýváků českých interpretů, kteří dostali zadání natočit  nahrávku své písně v soukromí svých domovů. Natáčení probíhá bez televizního štábu a moderovat bude Aleš Háma ze své pracovny. Koncert bude tak možné odvysílat bez roušek a porušení současných nařízení. Diváci tak zažiji nevšední zážitek a své oblíbené umělce uvidí jinak a bezprostředně.

Pro Kuře neboli nadaci Pomozte dětem vystupuji pravidelně a dělám to v této náročné době dvojnásob rád. Myslím, že skladba Čistý svet, kterou zpívám s nevidomou klavíristkou Ráchel Skleničkovou, v současné situaci velmi rezonuje,“ prozradil Miro Žbirka a podobně uvažoval i Petr Janda, který k výběru své skladby říká: „Vybral jsem si Otázky, ze které taková ta současná nejistota úplně vyzařuje.“ A Monika Absolonová je doplňuje: Kuře svými vystoupeními podporuji už léta a vždy moc ráda, protože to má smysl. Letos mě už podruhé doprovodí vynikající pianista a kamarád Ondřej Hájek. Rozhodli jsme se pro píseň Lásko má, já stůňu z muzikálu Noc na Karlštejně, ve kterém jsem čtrnáct let účinkovala a mám pocit, že za doprovodu piana zní moc dobře a mohla by diváky ČT potěšit. Mimo mě a Ondry uvidíte i překvapení, a to další členy naší domácnosti – mého syna, partnera a psa. Mladšího syna ne, toho hlídaly babičky.“

„Inspirací nám byly realizované počiny v zahraničí, zejména koncert televizní stanice FOX. Chtěli jsme ukázat, že lidé z kultury – muzikanti, herci a další osobnosti – jsou na tom v téhle situaci podobně jako my ostatní. Navíc nemohou dělat to, co umí nejlépe, tedy zpívat a hrát pro publikum. Domácí natáčení je těžké. Chybí světla, kostýmy, líčení, štáb, diváci, přesto se všichni oslovení pustili do natáčení s vervou a odhodláním pomoci dobré věci. Už teď patří všem zúčastněným velký dík. Doufám, že uvolněná energie motivuje lidi, aby přispěli na dobrou věc, což sbírka Pomozte dětem bezesporu je. Protože právě teď to dává největší smysl,“ vysvětluje kreativní producentka Veronika Slámová. Moderátor Aleš Háma ještě dodává: „Za normálních okolností bych asi nechtěl, aby se přenos odehrával v mém domě, ale myslím, že mimořádné situace si žádají mimořádné řešení.“

Moderátorka Alena Zárybnická bude během dne před koncertem informovat o průběžné výši konta a představí zákulisní  přípravy a bude informovat o tom, jak přispět a pomoci znevýhodněným a ohroženým dětem. „Letos je Kuřeti dvacet dva let. Skoro se mi nechce věřit. Osobně, jestli se dobře pamatuji, budu letos s Kuřetem už dvacátý rok. Poprvé to ale bude v takhle velmi výjimečné situaci. Mimochodem, právě proto se také potkáme první květnovou sobotu namísto tradičního Velikonočního pondělí. Za poslední dva měsíce jsme ukázali, že umíme pomoci druhým – myslím tak obyčejně lidsky, sousedsky… Moc si přeju, abychom na děti, i jejich rodiče, které se ne vlastním přičiněním dostaly do svízelné situace, mysleli i v době, jež může být svým způsobem komplikovaná pro každého z nás. První květnová sobota s Pomozte dětem a večerní Kuře v bačkorách budiž jen prvním impulzem. Hned poté, už 4. května, startuje Peříčkový týden a účet pěkně kulatého dvaadvacátého ročníku se uzavírá 30. června. Věřím a doufám, že v konečném účtování se letos víc než jindy projeví tak důležitá sounáležitost,“ přeje si moderátorka Alena Zárybnická.

Mezi sobotními vystupujícími nebudou chybět Vojta Dyk se svým americkým projektem D.Y.K., Ewa Farna, Dan Bárta, Marek Eben, Bára Poláková, Petr Janda, Marie Rottrová nebo Jiří Korn a 4TET.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .