Podrobnosti o programu Telka budou známy příští týden

nova-telka-1Televize Nova sice úzkostlivě tají zaměření nového kanálu ve svém portfoliu, přesto se podařilo vypátrat, jakým směrem se bude ubírat v pořadí sedmý kanál (pátý volně šířený) programový okruh. Nebude překvapením, že se zaměří na archivní pořady a seriály. Už šestý kanál Smíchov se sestává výhradně z reprízových akvizic v řady zábavných pořadů z dávného archivu.

Nový program skupiny Nova bude mít v licenci název „Kanál 7“ a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se jím bude zabývat na svém příštím zasedání, které se uskuteční 5. února. Informovala o tom předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová.

Archivní Sedmička či TN

Svou žádost předložil CET 21, provozovatel kanálů skupiny Nova, už v prosinci loňského roku. RRTV však chtěla doplnit některé doklady podle zákona o vysílání. „Žádost společnosti CET 21 je již kompletní a žadatel byl pozván na ústní jednání, které se bude konat na následujícím zasedání,“ uvedl Kateřina Kalistová. Toto jednání bude probírat programové zaměření a programovou skladbu.

K TÉMATU: Sedmý kanál Novy odhalen, bude se jmenovat Telka

Již teď se ale objevily informace o tom, že náplní budou archivní pořady z oblasti dramatické tvorby, zábavy, zpravodajství a publicistiky. Připomeňme, že už nedávno spuštěná stanice Smíchov tato kritéria z velké části naplňuje, kromě archivních akvizičních seriálů zde vysílá archivní pořady Český bodyguard, Ptákoviny či TELE TELE. Archivní zpravodajské a publicistické pořady (Áčko, Na vlastní oči, Televizní noviny,…) už nyní vysílá během dne internetový kanál Nova News.

nova-19-narozeniny-plakat-675

Timeshift to nebude, popřel Jan Andruško

Generální ředitel televize Nova Jan Andruško v rozhovoru pro Hospodářské noviny popřel spekulaci, že by nový kanál měl být tzv. „time-shift“, tedy program hlavního programu posunutý o jednu hodinu. V zahraničí je tato praxe běžná, například hlavní britská veřejnoprávní televize ITV má timeshift u většiny svých programů.

PSALI JSME: Nova nečekaně spustila zpravodajský kanál, nabízí archivní Televizní noviny

Televize Nova oznámila, že sedmý kanál TELKA odstartuje na konci února.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .