Podívejte se na nejsledovanější přenosy olympijských her na ČT sport

Program ČT sport byl v průběhu her pětkrát nejsledovanější stanicí českého trhu, nejvyšší podíl zaznamenal v sobotu 24. února, celodenní share činil 20,95 %. Pátek 23. února znamenal rekord pro olympijský web ČT.

Ilustrační foto Shutterstock.com / Singulyarra

Ilustrační foto Shutterstock.com / Singulyarra

Souhrnná sledovanost všech přenosů překročila 6 milionů diváků

Letošní zimní olympijské hry přilákaly k obrazovkám přes 6,6 milionu diváků. Z hlediska sledovanosti jednotlivých přenosů je ovládl hokejový zápas Česka s Kanadou o bronzovou medaili, který zhlédlo 57 % diváků u obrazovek. S více než 1,7 milionem diváků se tak jednalo o 3. nejsledovanější přenos v historii programu ČT sport.

Ačkoli se do TOP 20 nedostal závod Ester Ledecké v paralelním slalomu, jeho sledovanost byla i přes brzký ranní čas vysoká (547 tisíc při podílu na publiku 72,87 %). Samotnou zlatou finálovou jízdu v sobotu v 6:49 ráno sledovali čtyři z pěti diváků, kteří zrovna seděli u televize, v součtu tedy 838 tisíc lidí (share 80,97 %).

Program ČT sport byl v průběhu her pětkrát nejsledovanější stanicí českého trhu, nejvyšší podíl zaznamenal v sobotu 24. února, celodenní share činil 20,95 %. Naopak pátek 23. února znamenal rekord pro olympijský web ČT, který registroval přes 1,74 milionu spuštěných videí, což je téměř 73 tisíc spuštěných videí za hodinu.

Z pohledu webové sledovanosti dlouhých pořadů se stal rekordním dvouapůlhodinový zápas Česka proti Olympijským sportovcům Ruska, který živě přes internet sledovalo 164 tisíc diváků, u krátkých videí zaujal zejména záznam jízdy Ester Ledecké v Super-G minulou sobotu, který si přehrálo 227 tisíc diváků.

Nejsledovanější přenosy na ČT sport v průběhu zimní Olympiády v Pchjongčchangu

ct-sport-olympiada-sledovanost-2018


Zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere, 26. 2. 2018, živá v TV + TS0-3, PEM-D. Data poskytla tisková mluvčí České televize Karolína Blinková.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .