Pečený sněhulák od České televize může být další sondou do duše diváka

vajickovi-snehulaci-651

Co ještě skousne televizní divák? I to by mohl být jeden z cílů připravovaného satirického pořadu Pečený sněhulák od České televize v režii Jakuba Koháka. Skeče a absurdní humor mají u nás tradici již od dob České sody.

Česká soda je pochopitelně kultovní značkou a ukázkou období divokých porevolučních let, kdy se na obrazovku dostalo i to, co by tam dnes už nikdo neumístil. Řada diváků by i dnes podobný pořad na obrazovce uvítala a projekt Pečený sněhulák, který Česká televize v tomto týdnu ohlásila, by k tomu mohl mít poměrně blízko.

Nový projekt chce navázat právě na nekonvenční pořady od České sody po Malou Velkou Británii. Nebude to však mít jednoduché. Česká soda byla přece jen ojedinělá, i když měla i své následovníky. Po jejím stažení z obrazovek se hlavní protagonisté rozhodli vrátit v jiném pořadu s ještě absurdnějšími parodiemi, no nakonec ČT přece jen ustoupila od dráždivé provokace publika, a nutno dodat, že i politiků.

Pokud se něco podobného povede Jakubu Kohákovi s Pečeným sněhulákem, bude to určitě svěží vítr do plachet současné přehnané politické korektnosti.

Ilustrační snímek jsme převzali z webu Labužník.cz – recept Vajíčkoví sněhuláci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .