Odvolaný programový ředitel Primy Petr Vladyka doplatil na klesající sledovanost hlavního kanálu

vladykaNáhlé odvolání programového ředitele televize Prima Petra Vladyky po dvou letech ve funkci vzbudilo hodně otázek. Jedna z hlavních tváří managementu televize byla ještě první srpnový den přítomna v roli hlavního spíkra na klíčové tiskové konferenci k podzimnímu programu TV Prima. Vladykovi ale patrně zlomil vaz meziroční propad sledovanosti hlavního kanálu v prime time.

Už loňský podzim byl kritický

Vladykova židle se prý rozkývala už koncem loňského roku, kdy některé klíčové podzimní projekty propadly. Prima nejprve s velkou pompou uvedla seriál Obchoďák, no její největší investice do původní tvorby nevyšla. Ve vysílání se neudržely ani další formáty – seriál Základka nebo show Zrcadlo tvého života s Jiřinou Bohdalovou.

Petr Vladyka si ale za pár měsíců mohl připsat významný úspěch v podobě vynikajícího startu dokumentárního programu Prima Zoom. Prima Zoom měla v prvních dnech vysílání podíl na publiku mezi třemi a čtyřmi procenty a první den dokonce přes čtyři procenta. Z tohoto pohledu šlo o jednoznačný úspěch, který se ale nepodařilo udržet. Už po dvou měsících ztratila nová stanice téměř polovinu publika a navíc jí ve srovnání s dokumenty na ČT2 škodily dlouhé bloky reklam, které byly v prvním pololetí charakteristické pro všechny kanály skupiny Prima.

Výrazný růst tržeb překryl klesající sledovanost

Právě výrazný růst tržeb v prvním pololetí mohl být signálem, že na Primě je vše v pořádku a zakryl tak i případné problémy se sledovaností. Konkurenční Nova paličatě trvala na vysokých cenách reklamy a nevyplácela obvyklé agenturní provize, díky čemuž značná část klientů přesunula své investice do Primy. Jenomže podobná situace se zřejmě už nebude opakovat, a tak je vedení Primy nuceno razantně řešit meziroční pokles sledovanosti zejména u hlavního kanálu FTV Prima.

Průměrný podíl na publiku všech kanálů skupiny Prima v hlavním vysílacím od 19. do 23. hodiny v cílové skupině diváků 15-54 let poklesl o necelé tři procentní body. Jenomže podíl hlavního kanálu Prima family v hlavním čase meziročně klesl až o pět procentních bodů a to už je alarmující.

Skupině Prima nelze upřít vysoké investice do programu a rekordní tržby. Odcházející programový ředitel Petr Vladyka ale patrně doplatil na to, že se část těchto investicí minula účinkem.

prima-zoom-675Kanál Prima ZOOM je uspěl, ale pokles hlavního programu TV Prima se prozatím vyřešit nepodařilo.

Autor článku:

Komentáře (3)

  1. kulisara

    No není divu, když takové sračky jako Obchodák apod se cpou na obrazovky podtlakem… Lid už tohle nezajímá, jako už nezajímá různý „něco“ má talent, nebo …hledá superstár… to už je moc obehraný a lid to netáhne, jako už netáhne třeba Leoš Mareš… (a je jedno kde se zase vyloupne)

  2. Jenda

    V televizi, jako v rádiu, prašť jako uhoď. A taková Prima to rozsekne s Ivetou B. To jsou věci. Já jsem osobně zvědav, jak to dlouho vydrží. A taky o čem to jako bude. Hezky a vtipně to tu nedávno glosoval Ivo Rotteberg. Naštěstí na TV se dívám, jen když spadne internet /např. překopnou optokabel k nám na sídliště/ nebo venku pátý den prší a nejde jezdit na motorce, založím někam brejle a nemůžu si číst, ležím se chřipkou, event. upadnu do depresí. Tyto jevy musí ovšem nastat kontinuálně v reálném čase. Za bolševika to mělo reálnou výhodu /ne že bych bolševiky chválil/, a to v počtu kanálů. Na prvním radostná současnost, na druhém lepší zítřky, čili sumárně na obou normalizačních mediálních patformách bylo evidentní hovno. Jednoduché a rychlé – první nic, druhej program také. Včetně zpráv, to už bylo vyložene brutální sebemrskačství. Hotovo, vymalováno. Pak už jenom zbývalo si číst, koukat z okna, nebo jít do hospody. V rozvinutém kapitalismu je to jinak; než demokraticky přecvakáte 160 kanálů na kabelovce, jste tutově na práškách. O zprávách už vůbec nemluvím, poslouchat kdo je větší vůl a gauner, zda politik A nebo politik B, krade a kdo ne, kdo to s touto republikou myslí dobře a kdo ji přivedl zugrunt na dno, to mne taky nebaví, To je tu už skoro 24 roků. Možná by se mohli ti politici při besedách nějak jako škádlit, vylejvat na sebe nějaký pomeje, nebo jinej sajrajt, nebo třeba wrestling by mohli předvádět. To by možná zabavilo mladý. I veselý by to bylo…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,