Odchod dvou respektovaných novinářů z České televize

martin-veselovsky-651

Moderátor Událostí, komentářů Martin Veselovský a jeho někdejší kolegyně Daniela Drtinová, opouštějí Českou televizi. Každý zřejmě z trochu jiných důvodů, což může, ale nemusí souviset s loňskými problémy v redakci zpravodajství.

Krom toho, že část redaktorů v čele s Drtinovou nebyla spokojena s tím, jak se Rada České televize postavila ke stížnosti na údajné zásahy vedení do zpravodajství, nyní probíhají v televizi i organizační změny v redakcích. Například odešli kmenoví editoři Událostí, komentářů.

Ohlášený odchod dvou respektovaných osobností tedy může souviset i s tímto děním. Martin Veselovský a Daniela Drtinová však vysvětlují svůj odchod vyčerpaností nebo časovou vytížeností. Veselovský po šesti letech cítí, že potřebuje změnu, a Drtinová se rozhodla nepřijmout nabídku na další moderování pořadu Interview, jelikož by musela vysílat ne čtyři, ale až pět dní v týdnu.
Když mi vedení redakce představilo svůj záměr vysílat Interview Daniely Drtinové ne čtyři, ale pět dní v týdnu, zvážila jsem své časové možnosti a rozhodla se tuto nabídku nepřijmout,“ tak zní oficiální stanovisko Daniely Drtinové v tiskové zprávě.

Je taky možné, že Drtinová nevnímala svůj nucený odchod z pořadu Události, komentáře do méně prestižního pořadu Interview jako profesní povýšení, ale spíš jako krok zpět. V opačném případě by zřejmě značku tohoto pořadu budovala dlouhodobě. Interview Daniely Drtinové tak vydrželo pouhých sedm měsíců.

daniela-drtinova-651

Fotografie: Česká televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .