Obrázkový elektronický programový průvodce

Jeden z IPTV operátorů před týdnem ukázal náhledy svého elektronického programového průvodce, kterým se snaží odlišit od konkurence. Jde sice o drobnost, ale i ta může na diváka zapůsobit podobně jako dobře zvládnutý design aplikace.

Chytrá televize přináší divákům nové možnosti. Ilustrační foto, fotobanka Shutterstock.com

Chytrá televize přináší divákům nové možnosti. Ilustrační foto, fotobanka Shutterstock.com

Snaha odlišit se od konkurence

Obrázkové EPG, které představila služba Lepší.TV má divákovi ulehčit orientaci ve výpisu pořadů a do jisté míry ho oprostit od nutnosti čtení názvů pořadů. Operátor v tiskové zprávě zdůrazňuje, že obrázky v průvodci mohou pomoci lidem najít pořady, které neznají podle názvu.

V drtivé většině případů toho samotný název pořadu moc neprozradí, ale v kombinaci s obrázkem jasně dokáže navodit představu o tom, co od pořadu mohou diváci očekávat. Ve výsledku jsou schopni jen z letmého pohledu na EPG vytipovat pořady, o kterých chtějí zjistit podrobnější informace, podívat se na trailer nebo se rovnou pustit do sledování,“ píše zástupce operátora Lepší.TV.

Konkurenční prostředí IPTV operátorů je velmi náročné a není divu, že se jednotliví hráči snaží zabojovat o diváka i určitými drobnostmi, díky kterým se mohou odlišit. V případě jednotlivých IPTV služeb však nakonec rozhodují přece jen jiné faktory. Kromě ceny a programové nabídky jde o obrazovou kvalitu, stabilitu a samozřejmě i konkrétní podmínky nabízené služby, různé akce a pod.

Náhledy obrázkového EPG od Lepší.TV

obrazkove-epg-1

obrazkove-epg-2

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .