Nová televize Telka spustila testovací vysílání

telka-cerny-perexSedmý kanál televize Nova, archivní stanice Telka, spustila odpoledne své testovací vysílání. Pokud přijímáte programy multiplexu 4, tedy TV Pohoda, Fanda nebo Smíchov, můžete přeladit svůj set-top-box a Telka vám naskočí automaticky. Půjde o archivní pořady, které v posledních 19 letech přinesla Nova.

Archivní pořady a seriál Ulice od prvního dílu

Nová televize tak nabídne obsah, který rozhodně nový není. Vedení TV Nova se rozhodlo využít potenciálu archivních pořadů, které v dávných dobách vyráběla ještě Česká nezávislá televizní společnost. Nova tyto pořady přinášela v nočních reprízách, nyní je nabídne divákům v rámci samostatného kanálu. Telka zároveň přinese i nejstarší díly „nekonečných“ seriálů Ulice, Ordinace a postupně nabídne prakticky vše, co má v archivu.

Televize by mohla začít sloganem „Telka vás baví“, což by odpovídalo zaměření Novy ve druhé polovině devadesátých let. Právě tyto formáty totiž budou převažovat. Nova se tak ubírá podobnou strategii jako srovnatelně významné komerční skupiny v západních zemích, které divákům nabízí v různých obměnách prakticky vše, co se jim kdy podaří vyrobit, nakoupit a odvysílat. Jen na rozdíl od západních televizí to dělá celoplošně a v rámci platformy DVB-T.

Zábava na Pětce oslovila necelé procento diváků. Kolik jich bude mít Telka?

Úspěch tohoto programu je přinejmenším sporný. Diváky toužící po nostalgii už do značné míry nasytila televize Barrandov. Nyní tady může být skupina, která touží po „pravé české zábavě“, jakou předváděla právě Nova v devadesátých letech. Právě na tyto diváky se snažila cílit nová stanice Pětka, kterou financoval podnikatel Luboš Měkota. Ta ale před několika dny přestala vysílat. S nově produkovanými zábavnými pořady oslovila necelé jedno procento dospělého publika. Je ale otázkou, zda podobné hodnoty může získat i Nova, navíc pokud bude většinu pořadů přinášet v poměru stran 4:3.

Telka v multiplexu 4

Nový kanál naladíte v nabidce multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting. Možnost příjmu poznáte podle toho, zda už přijímáte jiné programy z nabídky – konkrétně televize Pohoda, fanda nebo Smíchov. Pokud tyto programy máte na svém set top boxu, tak jednoduše přelaďte váš přijímač a programová pozice Telka naskočí automaticky.

nova-19-narozeniny-plakat-675

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,