Nova sport přinese nejatraktivnější boxerský zápas posledních let, souboj Mayweather vs McGregor

Dlouho očekávaný boxerský zápas mezi neporaženým boxerem Floydem Mayweatherem a MMA zápasníkem Conorem McGregorem uvidí živě i diváci v České republice a na Slovensku. Stanice Nova Sport 1 získala vysílací práva k tomuto prestižnímu utkání.

Zápas Mayweather - McGregor na Nova Sport 1. Zdroj foto: archiv TV Nova

Zápas Mayweather – McGregor na Nova Sport 1. Zdroj foto: archiv TV Nova

Nova usilovala o práva kvůli velkému úspěchu UFC

S velkým úspěchem vysíláme UFC, takže když bylo světu oznámeno, že největší hvězda UFC Conor McGregor půjde do ringu proti Mayweatherovi, nebylo o čem pochybovat. Prestižní zápas jsme chtěli získat a teď doufám, že tento mimořádný souboj si diváci na Nova Sport dosyta užijí,“ říká vedoucí sportovního programu skupiny Nova Dušan Mendel.

To, co se pro mnohé odborníky zdálo nereálným krokem, se stalo skutečností, a tak se téměř dva roky po ukončení kariéry vrací do ringu Floyd Mayweather. Ten se s aktivní kariérou rozloučil v září 2015 s úctyhodnou bilancí 49 výher a žádné porážky. Čtyřicetiletý boxer ale bude čelit možná největší hvězdě bojových sportů současnosti – Conoru McGregorovi.

Irský zápasník je historicky prvním, který v UFC držel mistrovské pásy dvou váhových kategorií, a tak rozhodně není žádným začátečníkem. Přesto je ale považován za jednoznačného outsidera zápasu a boxerské legendy jako Mike Tyson mu nedávají žádnou šanci. I přesto je tento duel označován jako největší zápas historie.

Jak nakonec boxerský duel přezdívaný „The Money Fight“ dopadne, uvidí čeští a slovenští diváci na Nova Sport 1 a Voyo. Nova odvysílá kompletní galavečer z Las Vegas.

Na největších trzích si diváci připlatí desítky dolarů za celý přenos

Za zmínku stojí fakt, že ve většině západních zemích – především v Německu, Velké Británii, Španělsku a samozřejmě v USA se bude zápas vysílat za speciální příplatek v režimu pay per view. V rámci tohoto režimu platí divák samostatný poplatek za každou vysílanou událost, kterou si vybere.

U nejprestižnějších boxerských utkání se může cena za celý přenos vyšplhat na desítky dolarů. Toto opatření přináší organizátorům i televizním společnostem výrazně vyšší výnosy než kdyby se zápas vysílal pouze na standardní placené televizi.

Naproti tomu na menších trzích včetně ČR a Slovenska se model „pay per view“ neuplatňuje. Diváci tak mají k zápasu přístup na jednom ze standardních placených programů. V tomto případě jde o výborné promo pro Novu sport, které se podařilo práva získat.

Začátek živého přenosu na Nova sport 1 je stanoven na neděli 27. srpna od 1:00, hlavní zápas by se měl vysílat od 5:30.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .