Nova se pustila do sporu s JOJ Cinema, žaluje její logo

Televize Nova podle informací slovenských médií žaluje svého nového konkurenta JOJ Cinema pro podobnost loga. Důvodem ale nemá být vyobrazení slova „cinema“, nýbrž podoba historické spirály, kterou Nova neužívá už 12 let.

Logo televizní skupiny Joj vychází z původní spirály, viz vyobrazení ve studiu

Logo televizní skupiny Joj vychází z původní spirály, viz vyobrazení ve studiu

Soud prý předběžně zakázal použití loga JOJ Cinema na českém území

Informaci o hrozícím sporu přinesl slovenský web Mediaboom.sk. Ten informuje o předběžném opatření soudu, jenž zakázal používání loga programu JOJ Cinema. Televize Joj hodlá expresně změnit logo své nové filmové stanice. Spor se týká pouze českého území, jelikož na Slovensku užívá JOJ Cinema logo i spirálu na základě licence. S Novou totiž kdysi tvořila jednu skupinu, přičemž její původní logo vycházelo právě ze spirály Novy.

Nova ale původní spirálu před 12 lety opustila poté, co její tehdejší vlastník PPF zavedl úplně novou identitu zřejmě s cílem „očistit“ Novu od dlouholetého vlivu Vladimíra Železného. Právě Železný na Slovensku fakticky startoval i projekt Joj. Tehdejší čeští vlastníci Novy se nicméně z projektu stáhli. Když nadnárodní skupina CME koupila zpět Novu od PPF, staly se televize Joj a Nova navzájem konkurenční.

Spor se týká pouze České republiky, změna se však projeví i na Slovensku

I když se spor o podobu loga týká pouze České republiky, kanál Joj Cinema vysílá společně pro český i slovenský trh. Případná změna loga se tedy musí projevit i na Slovensku. Je totiž nepravděpodobné, že by Joj používala pro jeden kanál dvě rozdílná loga, i kdyby šlo pouze o dočasné opatření.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,