Nova se o své publikum bát nemusí, hlavní tituly potáhly sledovanost i letos

doktori-z-pocatku-651

K dlouhodobě úspěšným seriálovým projektům Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2 přidala Nova i třetí titul, nedělní seriál Doktoři z Počátků. Titul zařadila loni v létě, letos mu však dává letní pauzu.

Nekonečný seriál Ulice má stabilní nadprůměrnou sledovanost i po deseti letech od prvního uvedení. Od ledna až do konce června letošního roku byl jeho průměrný podíl na publiku přes 40 procent ve skupině diváků 15-54 let. Seriál je už léta klíčovou součástí podvečerního vysílacího času, tzv. access prime na Nově.

Úspěchy dosahuje i další dlouholetá stálice obrazovky Ordinace v růžové zahradě 2, v půlročním období rovněž zaujal přes 40 procent diváků atraktivní cílové skupiny 15-54, kteří byli právě přítomní u obrazovek.

Pro Novu je klíčové, že se jí povedlo uvést i třetí silný produkt. Seriál Doktoři z Počátků jí měl původně pomoci vybalancovat nižší příjmy z reklamy a zlepšit sledovanost. Nova proto nasadila svůj titul již v průběhu léta. Díky sezonně slabšímu období si mohla vyzkoušet možný zásah nového produktu přímo na publiku. V průběhu dalších měsíců se z tohoto seriálu stala stálice nedělních večerů.

Doktoři z Počátků pravidelně oslovovali více než milionové publikum. Nova uvádí, že v nejširší cílové skupině diváků starších čtyř let byla dokonce průměrná sledovanost na úrovni 1,5 mil. lidí. V relevantní cílové skupině 15-54 let sledovanost pravidelně přesahovala milionovou hranici.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .