Nova odsouvá Šeherezádu, podruhé v průběhu dvou dnů

nova-spiralaPOZNÁMKA – Televize Nova se zřejmě „zalekla“ úspěchu svého nového programového hitu, turecké telenovely Tisíc a jedna noc. Včera oznámila, že Šeherezádu a její kamarády odsune do pozdějšího vysílacího času, dnes se rozhodla ji z prime-time zcela vyřadit. Turecký seriál bude mít své místo mezi Odpoledními televizními novinami a nekonečným seriálem Ulice.

Neúspěch?

Nova tímto krokem dává definitivně najevo, že turecký seriál, který dobyl Balkán, rozhodně neplní očekávání. I tak ale mluvčí televize Michaela Fričová nešetřila v dnešní tiskové zprávě přehnanou chválou. „Romantický seriál Tisíc a jedna noc byl po Ordinaci v růžové zahradě 2 nejsledovanějším nezpravodajským pořadem v prvním týdnu, kdy byl poprvé uveden na obrazovky. V průměru ho sledovalo 1,3 milionů diváků v kategorii D15+ a více než půl milionu diváků v cílové skupině D15-54. Moderní romantická pohádka zvítězila v kategorii 15+ i nad nejnovějšími americkými velkofilmy, oblíbenými českými seriály a pořady vlastní tvorby,“ uvedla Fričová a dodala, že z finančního hlediska se seriál Tisíc a jedna noc řadí k nejúspěšnějším formátům TV Nova.

Otázkou tedy je, proč ho Nova odsouvá do méně atraktivního vysílacího času. Není na čase přiznat, že optimistická očekávání managementu se nenaplnila? Šéfové Novy vynaložili až příliš mnoho úsilí, aby uhájili toto dílo před novináři. Ani na chvíli nezapochybovali o tom, že seriál bude úspěšný. A stačilo pět vysílacích dnů, aby svůj názor přehodnotili. Jenže, ani na chvíli nepřiznali, že vlastně jde o neúspěch.

tisic-a-jedna-noc-675Nova tvrdí, že turecká romantika diváky zaujala. Programovými změnami ale dává najevo, že se sledovaností není spokojena.

Chaos a improvizace

Nynější počínání Novy působí chaoticky. Televize dvakrát během 24 hodin mění vysílací čas svého prý nejambicióznějšího produktu. Přitom u telenovel a „romantických seriálů“ platí, že potřebujete dát divákům dostatek času, aby se „sžili“ se svými hrdiny. V manuálu k produkci nekonečného seriálu se píše, že musíte nějaký čas přetrpět a čekat, až se seriál chytne. Jde o přirozenou investici do budoucího úspěchu. Nova ale ukazuje, že už nehodlá investovat ani hodinu večerního vysílacího času do tohoto seriálu a připravuje svým věrným divákům nepříjemné chvilky.

Původně měl prime-time experiment s Tisíc a jednou nocí trvat minimálně dva týdny. Alespoň tak o tom byli informováni zástupci mediálních agentur. Včera dostali novou informaci – Tisíc a jedna noc se bude vysílat večer ale později. Dnes se dozvídají, že seriál sice zůstane v programu, ale pouze odpoledne. Protože prý „divák rozhoduje, co se bude vysílat“.

Prodejci a klienti, zvykejte si. Novácký divák začíná být vybíravý!

Autor článku:

Komentáře (6)

 1. kulisara

  No to se povedlo… to je opravdu blábol roku!!! „divák rozhoduje, co se bude vysílat“.

  No to opravdu už musí bejt mluvčí pí. Fričová asi pořádně placená Novou, když její loajalita k zaměstnavateli jde až za hrob :-) to se oprabdu nevídá často…..
  ….a nebo – je „odkojená“ americkým zůosobem (rozumějte – bezbřehou najivitou) když nehodlá si přiznat, že se „turecký experiment“ jaxi nepovedl….;-)

  NOVO jen tak dál!!!! Když už nic tak alespon se zasmějeme :-)

  1. juko

   Pane Rottenbergu, neni Fricova jako Fricova, mluvci Novy je o neco mladsi :-)

  2. Ivo Rottenberg

   Asi je to dědičný:-)))))))))))))))))))

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .