Nová funkce O2 TV ulehčí divákům orientaci v televizním obsahu

Operátor digitální televize O2 TV přichází s novou funkcí „Moje menu“, která divákům přinese přehledné uspořádání pořadů na jednotlivých programech. Novinku představí společnost O2 postupně ve vlnách, první zákazníci se dočkají již v pondělí 9. října.

Obrazovka s novou funkcí Moje menu u placené televize O2 TV. Zdroj: O2 Czech Republic

Obrazovka s novou funkcí Moje menu u placené televize O2 TV. Zdroj: O2 Czech Republic

Podstatou nové funkce je kontinuální analýza obsahu na všech kanálech a přehledně třídění do osmi nejpopulárnějších obsahových kategorií. Stisknutím tlačítka „Menu“ na TV ovladači se tak divákům zobrazí obrazovka, na níž jsou nejpopulárnější služby O2 TV dostupné na jedno kliknutí.

Naším záměrem bylo zjednodušit zákazníkům O2 TV orientaci ve velkém množství hodin obsahu, představit jim ty nejlepší pořady z kanálů, které doposud nesledovali. Stačí jen, aby si zákazník řekl, nač má zrovna náladu a klikl na patřičnou kategorii. Například filmy v kategorii Nejlepší filmy nebo Komedie jsou navíc seřazeny podle hodnocení milionů diváků podle globální služby IMDb.com,“ říká David Duroň, ředitel O2 TV.

Z anonymních dat chování uživatelů u 120 tisíců set top boxů jsme zjistili, jaké funkce jsou pro diváky nejdůležitější a vylepšili jejich přístup k nim,“ vysvětluje Petr Tejkal z agentury 2fresh, která design a prostředí Moje menu vyvinula.

Uživatele podle Tejkala nejvíce zajímá, co právě teď běží na jejich oblíbených kanálech, dále jaký je aktuální výběr TV pořadu dle žánrů, seznam vlastních nahrávek a O2 Videotéka.

V průběhu října se nového menu dočkají první zákazníci. Přechod platformy na novou funkcionalitu by měl být završen během listopadu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .