Nová dětská televize TUTY zaznamenala v červenci dosud nejvyšší podíl na sledovanosti

Dětská televize TUTY, která postupně nasazuje do programu pořady vlastní tvorby, zaznamenala v posledním červencovém týdnu dosud nejvyšší podíl na sledovanosti. V letních měsících děti tráví u televizních obrazovek delší čas, což se odrazilo na lepších výsledcích některých programových akvizic.

Předěl ve vysílání TUTY TV. Screenshot RadioTV

Předěl ve vysílání TUTY TV. Screenshot RadioTV

Nejvyšší podíl na publiku (share) byl u TUTY TV naměřen v pondělí 24. července, konkrétně 1,86 % v cílové skupině dětí 4–14 let. Nejsledovanějšími pořady se staly seriály Dennis: Postrach okolí (podíl 5,58 %), MagiNation: Národ mágů (6,34 %) a Degrassi (4,55 %) v cílové skupině 4-14.

Pozitivní trend je znát u původních pořadů TUTYriál, Zapotíš se!, zájem je rovněž o nakoupené pořady Teletubbies, Winx Club či anime seriály.

TUTY významně přispěla i k růstu podílu dětských stanic v portfoliu zastupitelství Atmedia. Tato společnost kromě TUTY zastupuje Disney Channel, Minimax a CS mini. Skupina těchto čtyř stanic během července získala podíl na sledovanosti 4,92 %, což je letos druhý nejlepší výsledek. V posledním červencovém týdnu byl naměřen nejvyšší share 5,84 % (CS 4–14), přičemž v pondělí 24. července dosáhnul share 8,15 %, což je nejlepší výsledek od začátku tohoto roku.

Zmíněné hodnoty platí pro cílovou skupinu dětí 4-14 let.

Balíček atkids s dětskými stanicemi je na českém trhu stále jedinečný, nabízíme zadavatelům výhradně dětské programy tuzemské i zahraniční. Zároveň se staráme o bezpečný reklamní obsah. Červencové výsledky stanice TUTY naznačují potenciální vývoj sledovanosti. Věřím, že se startem plnohodnotného podzimního programu TUTY bude pokračovat v růstu,“ komentuje úspěchy dětských stanic ředitelka zastupitelství Atmedia Michaela Vasilová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .