Nemocnice v první linii a Linka 1212 – nové pořady ČT

Česká televize připravila další dva nové pořady reagující na aktuální situaci spojenou s Covid-19. Diváci se mohou těšit na dokumentární cyklus Nemocnice v první linii a představí tak realitu aktuálního českého zdravotnictví a Magazín Linka 1212, kde zazní podpora a rady předních českých odborníků. Pořadí budou mít premiéru 15. dubna na ČT1. 

Pořadem Linka 1212  budou provázat moderátoři Monika Valentová a Vladimirí Kořen a budou spolu s lékaři, psychology a dalšími odborníky zodpovídat dotazy diváků spojené s obavami o své zdraví v období pandemie.

 „S diváckými dotazy pracujeme nejenom ve studiu, ale chceme všechny také povzbudit k tomu, aby svoje zkušenosti sdíleli, protože i to pomáhá. Věříme, že správně podávané informace mohou naše zdraví podpořit,“ říká vedoucí projektu a kreativní producentka Alena Müllerová.

Diváci tak získají praktické informace jak se vypořádat s karanténou, nebo jak využívat informační technologie. „Ocitli jsme se ve výjimečné situaci, nevíme, jak dlouho potrvá a kam přesně se vyvine. Leckdo se bojí o zdraví a má strach z budoucnosti. Byla bych ráda, aby bylo divákům po skončení pořadu lépe. I pro mě to, že si jednou týdně odskočím od plotny, dětí a počítače na Kavčí hory, bude velkou a potřebnou psychohygienou,“ říká Monika Valentová a Vladimír Kořen ji doplňuje: „Cílem pořadu je dát informace a povzbudit. Strach je základní mechanismus přežití, odrazuje nás od nebezpečných situací. Nicméně někdy mívá velké oči a leknutí dokáže jednoho vystrašit tak, že se přestane hýbat. Víme, že receptem na odbourání strachu je poznání, jistota, že člověk není sám. Chceme dát odpovědi na otázky, které si v nové situaci lidé často kladou a dodat jim odvahu.“

pexels-photo-3881247
Zdroj: Pexels.com

Hrdinové za zdmi nemocnic

Pandemie koronaviru vystavila české zdravotnictví zkoušce, na kterou nikdo nebyl systémově připraven. Cyklus Nemocnice v první linii bezprostředně zachycuje aktuální situaci českého zdravotnictví a soustředí se na příběhy lékařů, sester, mediků, nebo pomocného personálu. Nahlíží do jejich každodenní reality, prožívá s nimi jejich vysoké pracovní nasazení, únavu, obavy, stres ale také osobní život.

„Jednoduše řečeno, na měsíc se úzce propojíme s jejich životem. Diváci se skrze obrazovky dostanou do pomyslné první linie. Uvidí a pocítí, co se skutečně děje za zdmi nemocnic a nahlédnou přímo pod ruce těm, kteří jsou vystaveni riziku nejvyššímu. Každodenní vypjaté situace na pracovišti ovlivňují i rodinné zázemí a soukromé životy zdravotníků,“ uvádí kreativní producentka Rebeka Bartůňková.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .