Největší hity dokumentárních stanic pro podzim 2011

podzim_dokumentVIDEO UVNITŘ – S nabídkou celoplošných programů jsme vás již na stránkách RadioTV seznámili. Dnes vám představíme největšími hity, které na měsíc září chystají dokumentární programy, které máte možnost naladit v České republice prostřednictvím satelitu či kabelových televizí. Z pochopitelných důvodů neuvádíme kompletní programové schéma. Věříme, že najdete mnoho zajímavých informací.

V první části se dozvíte, co připravuje Animal Planet, Discovery Channel, History Channel a Fine Living Network. V dalších dílech se zaměříme na National Geographic, skupinu Viasat či Spektrum. Součástí článků budou videa s upoutávkami na vybrané programy.

Animal Planet: Září měsícem žraloků

Obrazovky dokumentárního programu Animal Planet budou během září patřit zejména žralokům. Od pondělí 5. září bude totiž programu ve 21:55 dominovat napínavá řada programů se zaměřením na tyto paryby. Stanice avizuje například na formát „Jak přežít útok žraloka“ s moderátorem Terry Schappertem, ukáže nebezpečné situace a odhalí tajemství toho, jak z nich vyváznout. „Invaze žraloků“ má své místo ve středu 7. září ve 21:55, diváci zhlédnou dokument o zvyšujícím se počtu žraloků bílých. Na plážích Kalifornie, Austrálie a Jižní Afriky se objevili tito tvorové celkem nevysvětlitelně. Posledním dokumentem z měsíčního speciálu, který zmíníme, nese název „Nevšední žraloci“, místo dostane v pátek 23. září ve 21:55.

Měsíc se žraloky na Animal Planet (self-promotion stanice ze srpna 2010).

Discovery Channel: Idiot na cestách a Zvědavost

Diváci se mají podle stanice Discovery Channel těšit zejména na cyklus „Idiot na cestách“, britský spisovatel a rozhlasový producent Karl Pilkington se vyjádřil, že „nechápe, proč lidé dělají tolik povyku, pokud jde o sedm divů světa, přestože je nikdy neviděli“. Duo britských komiků se rozhodlo narušit mu pohodlí a vyslat ho na návštěvu. Formát byl původně natočen ve vysokém rozlišení, putování popisuje návštěvu Velké čínské zdi, sochy Krista Spasitele v Brazílii a jiné. Vysílat jej bude stanice každý pátek od 2. září ve 21:00.

Stejný čas v neděli 11. září patří dokumentu „Obnovení: Přestavba Ground Zero“ popisuje práci mužů a žen obnovit památné místo Světového obchodního centra. Úterý bude od 27. září ve znamení cyklu „Zvědavost“. „Napadlo vás někdy, jaké by to bylo žít věčně? Existuje stvořitel?“ uvádí Discovery Channel náměty na jednotlivá vydání. Pořad podniká výpravu za hledání odpovědí na otázky života. Na první otázku bude odpovídat Stephen Hawking, přestaví svou osobní a přesvědčivou vizi jedné z největších životních otázek.

Idiot na cestách (self-promotion Sky1 HD).

Discovery Channel HD zve například na premiéru cyklu „Vědy o strachu“, každý pátek od 9. září v 16:00., o týden později na „Věda o chtíči“.

Zvědavost – na zvídavé otázky odpovídá sám Stephen Hawking (self-promotion Discovery).

History Channel: Lovci UFO, Ledová jízda i Hvězdy zastavárny

Několik premiér má připraveno programové schéma History Channel. Na SD verzi čekejte například dokument Ledová jízda („Řidiči jsou připraveni k jízdě, ale Rick, který uvažuje o ukončení práce, se obrací s radami na Hugha“), vysílat se bude všední dny v 18:00. Paranormální jevy bude zkoumat dokument „Lovci UFO“ a to od neděle 4. září ve 20:00. Úterní osmá přeje cyklu „Hvězdy zastavárny“. Na 11. září zavzpomínáte ve stejný den ve 14:00 (Nezapomenutí) a ve 20:00 (Dny poté). Poslední upoutávka na SD kanál zve na dokument „Jak vzniká impérium“, do starověkého Řecka zavítáme v pátek 16. září v 21:00.

History Channel HD zve na „Ztracené světy“ v pátek 2. září ve 23:30 (první díl o Divokém západě). V premiéře zhlédneme i „Lovce UFO“ a to ve stejnou dobu jako na SD verzi.

Lovci UFO (self-promotion History Channel).

Fine Living Network: Golfista na cestách a New York na prodej

Druhá řada seriálu „New York na prodej“ představí na FLN Michele Kleier, jejím úkolem je totiž co nejdříve prodat moderní luxusní byt v hodnotě 9 milionů dolarů. Naladit si tento program můžete od pondělí 5. září ve 21:00 (vždy dva díly za sebou), repríza je naplánována na pondělí v 1:20 a v sobotu ve 21:55.

Další premiéru obstarají „Lovci realit z celého světa„. Mezinárodní verze klasického formátu ukáže, jak najít ideální domov. Třináctá řada pokračuje od soboty 3. září ve 20:10, dva díly za sebou následují v neděli ve 20:10.

V neposlední řadě zve FLN na pokračování první řady pořadu „Golfista na cestách“ od úterý 6. září (opět dva díly za sebou). Moderátor Chad Maulsby odjíždí přímo do kolébky golfu, konkrétně do skotského města St. Andrews.

Podzim 2011 na českých obrazovkách

Přečtěte si, co chystají české televize letos na podzim:

Potvrzeno: Expozitura ve středu, Comeback v pondělí
Nova chce licenci pro Kanál 5 mířící na muže. Co ale nabídne?

Animáček dostane od podzimu prostor přes 2 hodiny

Česká televize chystá soutěž Fenomén, poběží v pátek odpoledne

Survivor – reality show o přežití je v USA již 22. sezóny

ČT1 nasadí novinky a opráší Pitaval; ČT2 věnuje dokumentům i víkendy

Prima Cool bude na podzim experimentovat, Nova vsadí na osvědčené

Na podzim zaplaví ČT talk-show – Cibulka, Donutil, Šíp a Těžkej Pokondr


Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .