Náhrada kanálu Animax, televizní stanice C8 už má vysílací licenci, odstartuje v pondělí

c8-651

Po ukončení vysílání kanálu Animax se společnost Chello Central Europe rozhodla uvést na trh novou značku C8. Nový program získal vysílací licenci, vysílání spustí v pondělí 5. května večer v osm hodin.

Podobně jako v případě Animaxu bude i nová značka vysílat pouze ve večerních hodinách. Nenabídne pouze animovanou tvorbu, ale různé žánry, které přinesou průřez tvorby osmi tematických kanálů skupiny Chello. Z tohoto pohledu by měl divák dostat poměrně slušnou porci pořadů. Ve skutečnosti půjde pouze o čtyři hodiny denně. C8 má být večerní „primetime“ televizí a odmlčí se vždy o půlnoci.

Chello Central Europe vyplní vysílací čas mezi osmou večerní a půlnocí vybranými pořady z vysílání svých vlastních televizních stanic. Cílem je nabídnout divákům ochutnávku pořadů napříč všemi osmi tematickými programy skupiny Chello, pokrývajícími široké žánrové spektrum, od dětských, sportovních, filmových až po dokumentární a lifestyle kanály,“ uvedl Václav Mozer ze společnosti Chello Central Europe.

V podobném režimu před čtrnácti lety působil ve Velké Británii zábavní kanál TNT, který vysílal čtyři hodiny denně rovněž od osmi večer do půlnoci místního času. Stalo se tak poté, co se populární filmový kanál TNT změnil v TCM. Společnost Turner nicméně ve Velké Británii ponechala i značku TNT, která se změnila v plnoformátový večerní program. Nová mutace TNT však vydržela na trhu pouhých devět měsíců. Vysílací čas pouhých čtyř hodin denně se neosvědčil.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .