Na ČT startuje Tour de France

Deset let přímých přenosů a zároveň desátý start Romana Kreuzigera, to jsou výročí, která se pojí s nadcházejícím ročníkem nejslavnějšího cyklistického klání, Tour de France. Na obrazovkách České televize startuje již tuto sobotu 29.8., ČT z něj již tradičně nabídne divákům v přímých přenosech všech 21 etap.

90704478_1330620667138743_1315796521421111296_o
Zdroj: Facebook Romana Kreuzigera

Velký start bude ČT sport hostit živě v sobotu 29. srpna od 13:55, vysílání všech dalších etap, vyjma závěrečné, bude začínat vždy ve 13:50. Diváky u obrazovek provede 3470 kilometrů dlouhou trasou opět komentátor a dramaturg projektu Tomáš Jílek. „Projekt Tour de France je pro mě každoročně pracovně a časově nejnáročnějším, ale zároveň i mému srdci nejbližším. Tři týdny se každodenně těším, že se budu bavit s našimi skvělými experty a díky nim se snad budou bavit i diváci. Myslím, že se nám za poslední roky podařilo vytvořit komunitu. Doufám, že fanoušci jen pasivně z gauče nesledují přenos, ale scházejí se s námi na příjemně strávené čtyři hodiny a přes sociální sítě diskutují o tom, co je zajímá. Mám neobyčejnou radost z toho, jakou popularitu si projekt u diváků vybudoval, a to u diváků velmi rozmanitého spektra, protože hlavní kouzlo Tour tkví v tom, že je mezi všemi ostatními sportovními svátky zcela unikátní svým výrazným přesahem mimo mantinely samotného soupeření.“

Ze studia bude diváky, kromě Tomáše Jílka, doprovázet letos poprvé i Leopold König, sedmý jezdec celkového pořadí Tour de France 2014 a jediný český cyklista, který se v kariéře umístil v nejlepší desítce Gira, Tour i Vuelty. Kromě něj se rolí spolukomentátorů a expertů zhostí také René Andrle, Petr Benčík, Jiří Ježek, Tomáš Konečný, Stanislav Kozubek, František Raboň, Ján Svorada a Lubor Tesař.

Samotnou Tour bude na místě mapovat Martin Kozák s kameramanem Alešem Tomanem. Kromě ohlasů samotných jezdců, včetně po desáté startujícího Romana Kreuzigera, přiblíží atmosféru a zajímavá místa podél trasy a nahlédnou i do zákulisí a fungování jednotlivých týmů.

„Letos si nelze než přát, aby Stará dáma v tak těžkých časech a v neobvyklém termínu hlavně úspěšně dojela až pod pařížský Vítězný oblouk. Věřím, že nás čekají báječné tři týdny v krásných kulisách francouzských měst či pěti horských masivů, drama bez zřejmého favorita. Po odložení olympiády je tohle jednoznačně největší událost roku,“ shrnuje Tomáš Jílek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .