Mňam TV na Ostravsku už na anténu nenaladíte

Pouhý týden měli diváci na Ostravsku k dispozici bezplatné vysílání televize Mňam TV na běžnou anténu. Program v polovině června spustil ostré vysílání v Regionální síti 2. Provozovatel Mňam TV se s operátorem vysílací sítě nakonec nedohodl.

Studio televize Mňam a mediální skupiny S&P Broadcasting. Foto: S&P Broadcasting

Studio televize Mňam a mediální skupiny S&P Broadcasting. Foto: S&P Broadcasting

Mňam TV se vrátila na běžnou anténu v některých regionech od 15. června. Nejinak tomu bylo i v Regionální siti 2, která na kanále 59 z vysílačů Bruntál, Klimkovice, Malá Morávka Hrabyně a Rýmařov. Tento operátor měl vedle Mňam TV šířit i připravovaný zpravodajský kanál Z24. Obě televize jsou součástí skupiny S&P Broadcasting.

Podle webu Digitální rádio se však obě strany nedohodly na podmínkách smlouvy. Jako možný důvod je uvedena absence terestrické vysílací licence ze strany Mňam TV. Její provozovatel má licenci pouze k distribuci prostřednictvím neveřejných IP sítí. Díky tomu se jako převzatý program objevuje jak v satelitní televizi Skylink, tak u vybraných kabelových operátorů.

Stažení z Regionální sítě 2 je z tohoto pohledu překvapivé, jelikož převzatý program může být dostupný i na běžnou anténu, pokud má uzavřenou příšlušnou smlouvu s operátorem terestrické sítě.

Pokud by byla absence příslušné licence skutečně důvodem k vyřazení programu z terestrického vysílání, může o ni provozovatel požádat. Na licenci totiž vzniká právní nárok, pokud televize splní zákonné podmínky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .