Mikulášské vysílání ČT nabídne snímek Karla Kachyni i oceňovaný animovaný film

Mikulášské vysílání započne již v neděli 4. prosince v 10:40, kdy stanice ČT :D nabídne animovaný loutkový film o malém ježkovi, který se probudil ze zimního spánku a ztratí se v zasněženém lese.

Film První sníh pracuje technikou loutkové animace, malby na sklo a digitální postprodukce.

Film První sníh pracuje technikou loutkové animace, malby na sklo a digitální postprodukce.

Živý koncert The Tap Tap a oceňovaný loutkový film První sníh

Česká televize připravila speciální vysílání k oslavám sv. Mikuláše. Pro nejmenší je přichystán oceňovaný animovaný loutkový film První sníh. Toto dílo pracuje technikou loutkové animace, malby na sklo a digitální postprodukce. Snímek vyhrál několik světových festivalů, například v Chicagu, Německu či Irsku.

Úterní podvečer 6. prosince pak bude patřit přímému přenosu šestého ročníku benefičního koncertu kapely absolventů a studentů škol Jedličkova ústavu The Tap Tap. Na koncertě vystoupí mimo jiné jako hosté Tomáš Hanák, Gaelynn Lea, Xindl X či Kamil Střihavka.

Sváteční večer uzavře film Městem chodí Mikuláš

Sváteční vysílání doplní v ten samý den ještě také speciální díl pořadu Naše tradice, který se bude věnovat tomu, jak vlastně vznikla tradice svatého Mikuláše a jeho obchůzek. Večer uzavře český film režiséra Karla Kachyni Městem chodí Mikuláš.

Momentka z filmu režiséra Karla Kachyni Městem chodí Mikuláš

Momentka z filmu režiséra Karla Kachyni Městem chodí Mikuláš

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .