Mediální rady se obmění, Milan Uhde a další dlouholetí radní končí

ceska-televize-ct-chodba-plachta-651

Poslanci dnes vybrali kandidáty do užšího výběru, z nichž vzejdou definitivní kandidáti do Rady České televize a Rady Českého rozhlasu. Překvapení vzbudilo nikoliv to, kdo postoupil, nýbrž jména těch, kdo nepostoupili.

Finálním výběrem neprošel ani jeden z dosavadních radních, kterým končí mandát a ucházejí se o místo znovu. Skončí tedy oba nynější předsedové obou rad médií veřejné služby. V Radě ČT končí předseda Milan Uhde, v Radě Českého rozhlasu už nezasedne předseda Tomáš Ratiborský. Končí i dlouholetí televizní radní Antonín Bajaja, Radek Mezuláník nebo Dana Eklová. Do finálního výběru nepostoupili ani bývalí rozhlasoví radní Jiří Florian, Antonín Zelenka a v případě televize se v radě neobjeví ani někdejší programoví manažeři České televize Radek Žádník nebo Kateřina Fričová.

Postupuje devět kandidátů za rozhlas a osmnáct za televizi

Do finální volby rozhlasové rady postoupil Václav Chalupa, Miloš Rejchrt, Oldřich Šesták, Hana Dohnálková, Lenka Procházková, Jiří Vejvoda, Jan Krůta, Mikoláš Chadima a Pavel Hekela.

Do Rady České televize se může dostat někdejší komunistická poslankyně Ivana Levá, někdejší radní Zdeňka Hůlová, dále Ivan Bouda, Jan Bednář, Karel Zýka, Milena Macková, Daniel Váňa, Dušan Koukal, Roman Prorok, Luboš Beniak, Hana Moučková, Petra Procházková – Paikarová, Richard Hindls a další.

Celkově jde o 18 kandidátů do televizní rady, z nichž poslanci nakonec vyberou šest nových radních. V případě rozhlasu budou zvoleni tři kandidáti z celkového počtu devíti jmen.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .