Markíza se vrátila na běžnou anténu jako placený program. V ČR ji legálně nenaladíte

Diváci se mohou těšit na návrat programů slovenské televizní skupiny Markíza na běžnou anténu. Má to však háček. Volný příjem, tak jak jsme u antény zvyklí, je v tomto případě minulosti. Markíza jen rozšířila možnosti příjmu o další platformu, do volného vysílání se však vracet nehodlá.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Slovenská média přitom referují v titulcích vesměs o tom, že se Markíza vrátila na běžnou anténu, jakoby šlo o stejný způsob distribuce jako v předchozích letech. Řadu diváků však může nepříjemně překvapit, pokud se jim podaří naladit programové pozice Markízy, DOMA a DajTo na svých set top boxech, ale zároveň se ukáže, že bez dekódovací karty je nelze sledovat.

Markíza se z pohledu volného terestrického vysílání nevrátila na běžnou anténu, pouze se stala součástí placené nabídky, kterou je možno sledovat i s využitím běžné antény. Navíc, jak informuje web Parabola.cz, ve srovnání s předchozím rokem se její terestrické pokrytí zhoršilo.

Stanice Markízy se tentokrát vysílají v placeném DVB-T2 multiplexu 4, který má horší pokrytí než zbývající tři celoplošné DVB-T sítě. Zákazník musí mít televizní přijímač nebo set top box, který podporuje DVB-T2. Vysílání je poskytováno v kodeku MPEG-4/H.264.

Pro některé může být nepříjemným překvapením i fakt, že dvě ze tří placených stanic Markízy budou na anténě dostupné pouze ve standardním rozlišení, a nikoliv v HD. Vysoké rozlišení bude k dispozici pouze u hlavního programu TV Markíza.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .