Majitelé Ultra HD přijímačů mohou v sobotu zdarma sledovat živý přenos baletu

Satelitní operátor SES a německá platforma HD+ společně s dalšími partnery odvysílají přímý přenos z Vídeňské státní opery ze satelitu Astra na orbitální pozici 19,2 východně. Ultra HD přenos bude dostupný pro všechny bezplatně.

Vienna Opera House, ilustrační foto Shutterstock.com

Vienna Opera House, ilustrační foto Shutterstock.com

Balet Korzár se bude vysílat v režimu FTA, tedy free to air, mohou si jej naladit i čeští diváci na kanálů UHD1 by Astra/HD+. Tento Ultra HD demo kanál satelitního operátora SES ASTRA a německé satelitní platformy HD+ byl spuštěn v září 2015. Pořad bude možné přijímat na Ultra HD obrazovkách vybavených DVB-S2 satelitními přijímači s HEVC dekodéry. Projekt divákům přináší kulturní kanál ARTE.

Vysílání v Ultra HD je stále více relevantní pro televizní vysilatele a jsme rádi, že ARTE nás oslovilo s živým vysíláním baletu Korzár v Ultra HD,“ řekl Ferdinand Kayser, obchodní ředitel SES.

Ultra vysoké rozlišení podtrhuje důraz na vizuální stránku baletu. Scény, pohyby tanečníků a jejich kostýmy tak vypadají velmi živě z každého úhlu. S tímto pilotním projektem ARTE zdůrazňuje svou pozici inovativního vysilatele dodáváním programů v nejvyšší kvalitě široké veřejnosti,“ řekl Alain LeDiberder, programový ředitel ARTE.

Přímý přenos z Vídeňské státní opery v Ultra HD začne v sobotu 2. dubna v 19:00.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .