Liberty Global oficiálně potvrdila, že novým vlastníkem UPC se stane Vodafone

Společnosti Liberty Global a Vodafone dnes oznámily, že dosáhly dohody o prodeji kabelových operací v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku, na základě které se tyto operace stanou součástí společnosti Vodafone. V praxi to znamená, že se Vodafone stane novým vlastníkem operátora UPC i v České republice.

Ilustrační foto - fotobanka Shutterstock

Ilustrační foto – fotobanka Shutterstock

Tato dohoda se očekávala. Ještě na konci dubna informoval list Financial Times o tom, že obě strany by měly v dohledné době oznámit dohodu. Transakce je předmětem schválení regulačních úřadů. UPC očekává že regulační proces potrvá přibližně rok nebo déle, a že obchod bude uzavřen kolem druhé poloviny roku 2019. Až do uzavření obchodu by měly obě společnosti nadále fungovat nezávisle a vzájemně si konkurovat na trhu, uvedla UPC v tiskové zprávě.

„Toto je strategicky významná chvíle nejen pro naši společnost, ale i pro naše zákazníky a celé telekomunikační odvětví v České republice. Kombinace společností UPC Česká republika a Vodafone vytvoří v naší zemi schopného vyzyvatele, který nabídne integrované a konvergované pevné i mobilní služby, což promění konkurenční tržní prostředí a přinese značné výhody našim zákazníkům,“ uvedl za UPC Jaroslav Kolár, corporate communications manager společnosti UPC pro český a slovenský trh.

Nacházíme se ve chvíli, která redefinuje historii UPC v České republice. Tato transakce je uznáním dosavadních úspěchů týmu UPC a je zasazena do širší perspektivy vývoje telekomunikačního sektoru, který je poháněn konkurenčním bojem a potřebou poskytovat našim zákazníkům skvělou konektivitu a zábavné služby, včetně kvalitního zákaznického zážitku,“ řekl Martin Miller, generální ředitel UPC Česká a Slovenská republika.

Až do schválení regulačními úřady a dokončení transakce je společnost UPC plně odhodlána pokračovat ve své nezávislé činnosti na trhu jako samostatný subjekt, který je součástí skupiny Liberty Global,” dodal Miller.

UPC v prohlášení zároveň ujistila své zaměstnance i zákazníky, že v krátkodobém horizontu se na fungování nic nemění. „Dokud nebude přijato schválení, nic se nemění ani pro zaměstnance, ani pro naše zákazníky,“ dodává UPC.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .