Kultura prostřednictvím televize

Když nemůžou lidé do divadla, musí divadlo za nimi. ČT art rozšiřuje programovou nabídku, nabídne koncert České filharmonie, nebo one woman show Evy Holubové.


Hvezda - Eva Holubova_(foto Karolina Holubova)Foto: Karolína Holubová

ČT art ve svém programu nabízí, hudbu, divadlo, tanec a další kulturně zaměřené pořady a jinak to nebude ani v době, kdy jsou divadelní a koncertní sály uzavřené. Umělci streamují koncerty a představení prostřednitvím sociálních sítí a pozadu nezůstává ani veřejnoprávní televize. V pátek 27. března se můžou diváci ČT art těšit na přímý přenos divadelního představení Hvězda pražského Studio DVA. Herečka Eva Holubová komentuje obsazení v této roli: „fyzicky na to už nestačím, přeci jen mě Patrik Hartl obsadil před dlouhými osmi lety. Navíc Vendulka Vaníčková je v krizi středního věku a já se z ní dostala teprve nedávno. A tato postava mě do ní vrací.“

V sobotu 28. března bude odvysílán benefiční koncert České filharmonie na podporu nemocnic, které se starají o pacienty s nejvážnějším průběhem nemoci COVID-19. Komorní vystoupení z Dvořákovy síně Rudolfina bude živě vysíláno nejen na ČT art, ale i prostřednictvím iVysílání a Facebooku ČT.

„Prakticky každý večer nabízíme v našem vysílání záznamy špičkových koncertů a divadelních představení. Jsem rád, že tuto nabídku může rozšířit i o dva mimořádné přímé přenosy. Tím prvním symbolicky oslavíme páteční Světový den divadla, tím druhým pomůžeme vybrat finanční prostředky tam, kde je to nejvíce potřeba,“ říká výkonný ředitel ČT art Tomáš Motl.
Pomáháme s Českou filharmonií (foto Petra Hajska)Foto: Petra Hajská

Sobota 28. března bude na obrazovkách ČT art patřit skladbám Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, nebo Johanna Sebastiana Bacha. Živě vysílané vystoupení České filharmonie bude mít navíc benefiční přesah. Výtěžek půjde na pomoc zdravotnickému personálu čtyř nemocnic pečujících o pacienty nejvážněji zasažené koronavirovou infekcí. „Vymysleli jsme koncept koncertu, který bude možné uspořádat i při dodržení nejpřísnějších bezpečnostních doporučení,“ říká generální ředitel České filharmonie David Mareček.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .